Softnews

Як дізнатися, чи прослуховується Viber СБУ?

Обговорення
Viber
Viber

Щодня велчиезна кількість українців пересилають через Viber мільйони повідомлень. Тож не дивно, що багато хто з наших громадян задається питанням, а чи прослуховується Viber. Погодьтеся, мало кому сподобається, що все його життя може бути вивчене, переглянуте, прочитане «великим братом».


Давайте розбиратися чи так це насправді, що все що ви говорите і пишете в Viber може потрапити в руки спецслужб, незалежно від намірів.

Viber

 

Якщо ми просто скажемо, що в Viber листування не прослуховується і не проглядається, то ви нам не повірите! Тому щоб переконати вас у безпеці спілкування з друзями і колегами по роботі потрібно спочатку розібратися, як, взагалі, працює технологія, на якій працює Viber і при чому тут наскрізне шифрування.

Що значить наскрізне шифрування

Це технологія, як її ще називають – шифрування на стороні клієнта, або також кінцеве шифрування , працює за принципом замків і ключів.

При створенні чату додаток генерує унікальну пару ключів. Один публічний, другий секретний. Публічний відправляється вашемо співбесіднику. Секретний залишається на пристрої. Ваш друг, коли відправляє вам повідомлення, шифрує його вашим публічним ключем. А ви на своєму пристрої вже розшифровуєте його своїм секретним ключем. Все це, звичайно, відбувається без прямої участі користувача, автоматично.

Повідомлення віддаються зашифрованими і на серверах Viber листування не зберігається ні в якому вигляді. Хіба що той недовгий період, якщо абонент не в мережі і повідомлення фізично не може бути йому доставлено. Для шифрування використовується один із сучасних алгоритмів і кілька рівнів захисту. Тобто навіть якщо ваше повідомлення якимось чином потрапить до зловмисника або спецслужб, то розшифрувати вони його, не маючи секретного ключа, не зможуть і за тисячу років. Те ж стосується і голосових і відеодзвінків і голосових повідомлень. Шифруванню підлягають всі дані, що передаються через месенджер.

Висновки

Звідси можна зробити висновок, що як би не старалися спецслужби, вони не зможуть проникнути у ваше особисте життя і прочитати, що ви пишете. І навіть якщо вони зажадають у розробників ключ шифрування, вони не зможуть їм допомогти. Так як ця пара ключів унікальна, генерується прямо на пристрої в той момент, коли ви додаєте співрозмовника в чат, і розробники цих ключів просто не знають. Єдиний спосіб проникнути у ваше життя, це отримати фізичний доступ до пристрою і прочитати там переписку. Але як ви розумієте, це досить проблематично і затратно.

Ваше особисте життя захищене наскрізним шифруванням. Можете спілкуватися спокійно і знати, що ніхто і ніяк вас підслухати не зможе. Це просто неможливо.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Xiaomi Redmi K40 – флагмани більше не потрібні

В минуле

Razem.work: легальная работа в Чехии без риска

В майбутнє

Також буде цікаво