Статті

Які слова не можна говорити піднімаючи трубку з невідомого номера

Обговорення
Оператор

У наш час дуже сильно поширене телефонне шахрайство. Злочинці дзвонять своїм жертвам з незнайомих номерів і намагаються виманити з їх вуст певні слова і фрази, щоб потім їх використовувати. Так що варто бути максимально акуратним, щоб не попастися на вудку зловмисника. Сьогодні ми розповімо вам, які слова можна говорити, піднімаючи трубку з невідомого номера.


Особисті дані

Перше правило – це ніколи не називати незнайомцю свої особисті дані, ким би не називався ваш співрозмовник. По телефону шахраї можуть виманювати у вас паспортні дані або реквізити, які вказані на банківській картці. Цю інформацію ні в якому разі не можна поширювати. Але найважливіше, що ніколи не можна розголошувати – це секретний код, який фінансова організація надсилає вам SMS-повідомленням. Цієї інформації шахраям часто досить, щоб зняти всі грошові кошти з вашого рахунку.

Пам’ятайте про те, що зловмисники можуть використовувати спеціальні прийоми, щоб втертися до вас в довіру. Багато шахраїв майстерно володіють соціальною інженерією і добре знають, що і коли потрібно говорити. Дуже часто злочинці по телефону представляються банківськими працівниками або поліцією. Пам’ятайте про те, що такі люди ніколи не стануть вам дзвонити просто так, і вже тим більше їм не будуть потрібні ваші особисті дані.

Шахрай

Слова «Так», «Підтверджую», «Згоден» і т.д.

Для багатьох очевидно, що не можна розголошувати свої особисті дані. Але не кожен користувач обізнаний про те, що навіть звичні слова і фрази не можна вимовляти в телефонній розмові з незнайомцем. Дуже часто шахраї телефонують жертві тільки заради того, щоб почути по телефону слово «Так». Ні в якому разі не можна вимовляти це слово. До цього розряду відносяться і інші позитивні слова і словосполучення.

Якщо злочинцям не вдалося почати діалог з потрібного слова від жертви, вони можуть почати задавати питання, на які треба відповідати ствердно. Це потрібно для того, щоб записати позитивні відповіді, вимовлені вашим голосом. Надалі їх можна буде використовувати для ідентифікації особи по голосу, щоб отримати доступ до ваших банківських рахунків або вчинити від вашого імені покупку.

Звичайно, на дзвінки з незнайомих номерів краще не відповідати взагалі. На жаль, постійно ігнорувати сторонніх людей досить складно. Так що краще запам’ятати, що не можна говорити в таких діалогах.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Топ 9 смартфонів на липень 2020

В минуле

Как выбрать правильную ТВ приставку на Amlogic S905x3

В майбутнє

Також буде цікаво