Hardnews

Смартфони Xiaomi ведуть приховану зйомку вашого особистого життя

Обговорення
MIUI 13

Незалежні експерти з’ясували, що в смартфонах Xiaomi встановлена прихована камера, якої немає в схемах телефонів. Даний шпигунський модуль може непомітно для власників фіксувати те, що відбувається і передавати дані зловмисникам в режимі реального часу.


Дану інформацію поширили користувачі форуму Reddit. Вони проаналізували приховані настройки телефону Xiaomi Mi 9T, помітивши там неоднозначну інформацію про наявність в пристрої камери, яка не згадується в технічній документації. Покопавшись в смартфоні, вони виявили шпигунський модуль – він встановлений всередині дисплея, де його практично неможливо спомітити випадково. Даний модуль також відповідає за зчитування відбитку пальця, а ще може робити фотографії в будь-який момент.

Xiaomi Mi 9T Pro

Так як об’єктив розташований прямо в дисплеї, він може фотографувати обличчя користувача, довколишній простір і будь-які дрібниці в кожен момент. Дозвіл камери дуже низький, проте вона може відобразити подробиці того, що відбувається – чи використовується зараз смартфон, в якому місці знаходиться користувач і встановити його особистість. Більш того – експерти впевнені, що такий об’єктив вмонтований в кожну сучасну модель смартфонів Xiaomi, так як компанія часто використовує один і той же дактилоскопічний сканер в різних пристроях.

Фахівці також з’ясували, що до даного модулю можна досить легко отримати доступ, якщо знати про його існування. Тобто зловмисники вже зараз могли його використовувати для шантажу власників техніки. Громадськість сколихнула ця інформація, тому безліч людей відразу ж звернулися в Xiaomi з вимогою видалити модуль і пояснити ситуацію. Але поки керівництво компанії ніяк не відреагувало на звернення.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

700 минут и 20 Гб интернета за 100 гривен: новый тариф Vodafone

В минуле

Банківські додатки будуть заблоковані на деяких китайських смартфонах

В майбутнє

Також буде цікаво