Hardnews

Купівля 5G смартфона в Україні зараз – гроші на вітер. І ось чому

5G

П’яте покоління стільникового зв’язку вже перестало бути чимось далеким і захмарним. І хоча до появи перших станцій в Україні залишилося ще доволі багато часу (за прогнозами фахівців у 2023 році), у технічно просунутих людей вже виникає спокуса обзавестися смартфоном, здатним працювати в новій мережі. Благо що практично в будь-якому магазині прямо зараз можна знайти кілька моделей різних брендів, що підтримують 5G. Але робити це передчасно і ми розповімо Вам чому.


Крім підтримки самого стандарту 5G смартфон також має вміти працювати з конкретними діапазонами частот, на яких будуть запускати нові мережі в нашій країні. Але до сих пір цей діапазон ще не визначений .

Якщо привести аналогію з автотематикою, то ще не вирішили якого діаметру шини будуть встановлювати на нові автомобілі 🚗 І може так статися, що розмір запропонованих державою “покришок” просто не підійде для “конкретної моделі авто” і вона не зможе їхати: сяде на днище, якщо покришки будуть маленькими або колеса не влізуть в колісні арки через занадто великий діаметр 🤔

5G

Найпопулярнішим діапазоном для мереж 5G служить 3,4-3,8 ГГц. Це BAND n77 і n78 і більшість випущених смартфонів їх підтримують . Але він зайнятий в нашій країні силовими відомствами і віддавати його в цивільні руки не планують.

Інший можливий варіант – це 4,4-4,8 ГГц. Але і його ще не вирішили як ділити між операторами. Частоти 4,4-4,8 ГГц відповідає BAND n79 і далеко не всі смартфони 5G працюють в ньому . Наприклад, якщо Ви обзаведетеся Samsung Galaxy S20 або Huawei p30 pro, то він не зможе працювати в цьому діапазоні, незважаючи на підтримку 5G.

Кількість вишок зростає в кілька разів на невеликій території

Як вам таке? Кількість вишок зростає в кілька разів на невеликій території

Залишається варіант з очищенням однієї з частотних смуг 🧹, в якій у стільникових компаній вже працюють інші стандарти. Це може бути 1800 МГц, 2100 МГц, 2600 МГц, зайняті 2G / 3G / 4G. До слова сказати, цим діапазонами відповідають BAND n1, n3, n7 і більшість смартфонів 5G їх підтримують. Однак поки оператори все ще не готові до відключення якогось з існуючих стандартів.

Звідси робимо висновок, що якщо і купувати зараз смартфон з підтримкою 5G, то розраховувати побачити значок нового стандарту на головному екрані найближчим часом краще не варто.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Як зрозуміти, що в смартфоні «оселився» вірус?

В минуле

Xbox Series X отримала точну дату виходу, черга за PlayStation 5

В майбутнє

Також буде цікаво