Статті

Тренування батареї: як заряджати смартфон правильно

Сучасний смартфон наділений безліччю функцій, що позначається на автономності пристроїв. Новинки наврядчи «проживуть» дві доби на одній зарядці – цьому «сприяють» потужний процесор, і великий дисплей.

Разом з тим, частина потенціалу акумулятора користувач втрачає сам – через неправильну експлуатацію. Експерти розповіли, що «тренування» батареї дозволяє витягти максимум з параметрів, закладених виробником.

Важливо знати – як заряджати телефон правильно.

Більшість сучасних пристроїв оснащені літієвими батареями – літій-полімерними (Li-Pol) і літій-іонними (Li-Ion). Ця технологія дозволила піти від «ефекту пам’яті», і зберегти більшу ємність в компактних розмірах. При цьому акумулятор може служити до трьох років при правильній експлуатації. Проте, літієві батареї не позбавлені недоліків.

[image lightbox=”1″ caption=”Зарядка сматфону”]https://gsminfo.com.ua/wp-content/uploads/2019/06/tel_io.jpg[/image]

Так, акумулятори можуть «старіти» – незалежно від інтенсивності використання. Інакше кажучи, навіть не використовуваний акумулятор втрачає ємність. Що б зменшити це явище, слід заряджати телефон до його відключення від розрядки. Більш того, зберігати батарею можна тільки в зарядженому стані. Варто відзначити, що шкода головних міфів не доведена.

Так, на морозі Li-Pol і Li-Ion-батареї можуть втрачати частину заряду – але незначну. Це ж можна сказати і про кількість і час зарядки. Можна заряджати смартфон невеликими порціями, а можна залишати на всю ніч на зарядці – літієві батареї від цього не псуються. Звідси виникає відсутність необхідності в тонкому «тренуванні» – досить кілька разів повністю зарядити смартфон.

При цьому важливо пам’ятати, що настройка пристрою може допомогти при різкому падінні автономності. Необхідно розряджений акумулятор повністю зарядити, дати «відпочити», а після – знову підключити зарядний пристрій на одну годину. Ця процедура дозволить контролеру живлення виробити оптимальні параметри енергоефективності.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


GSMinfo

Головний редактор видання GSMinfo. Захоплюєтся авіацією та інформаційною безпекою.
Back to top button