Статті

«Замучать до смерті»: Facebook передбачили кінець в осяжному майбутньому

Обговорення
Facebook

Інвестор Чаматі Паліхапітія, який був одним з перших віце-президентів Facebook, передбачив крах IT-гігантів протягом наступних десяти років, повідомляє TechCrunch .


На думку бізнесмена, жодна техкомпанія з Кремнієвої долини не володіє імунітетом перед регуляторами.

«Розваляться вони [компанії]? Так. Оголосять держави на них полювання? Безумовно», – заявив Паліхапітія.

Він вважає, що Facebook, Amazon , Google і Apple будуть об’єктами розслідування та переслідування влади по всьому світу і будуть отримувати величезні штрафи до тих пір, поки не втратять тієї сили, яку їм вдалося накопичити.

Склад комрпанії Amazon

Склад комрпанії Amazon

«Спочатку їх замучать до смерті податками, а потім позбавлять довіри», – зазначив інвестор, додавши, що це трапиться вже в доступному для огляду майбутньому.

За словами Паліхапітіі, регулятори «розвалять» техкомпаніі протягом наступних десяти років, тому що IT-гіганти «позбавляють регуляторів найдорожчого – влади».

Бізнесмен також зазначив, що єдина компанія, яка на даний момент не є фігурантом антимонопольного розслідування, це Microsoft . Однак, на думку експерта, це не означає, що її в кінцевому підсумку «пощадять».

Microsoft

Незважаючи на те що Паліхапітія не раз висловлював побоювання щодо проблем дезінформації і риторики гніву на просторах Facebook, він визнає, що соціальні мережі зробили величезний внесок в поширення важливих відомостей і новин. Так, він вказав, що саме завдяки онлайн-сервісів так багато американців змогли дізнатися про вбивство Джорджа Флойда і відкрито виступити проти расизму.

Темні хмари вже на горизонтів

Заклики до «розчленування» компаній Кремнієвої долини, які мають занадто багато влади, звучать вже досить давно.

Так, в червні 2020 року Ілон Маск виступив проти Amazon, закликавши «розвалити» компанію Джеффа Безоса, щоб не допустити монополію на ринку.

«Пора розчленувати Amazon. Монополії – це погано! » – написав гендиректор Tesla в Twitter.

У минулому році співзасновник Apple Стів Возняк приєднався до тих, хто вимагає «розвалити» найбільші IT-компанії через їх величезний вплив. За словами Возняка, Apple слід було розчленувати вже кілька років тому, що позитивним чином позначилося б на показниках «яблука».

На думку Возняка, поділ Apple пішов б на користь компанії, давши можливість окремим інженерам втілювати свої ідеї в відриві від головного офісу.

«Apple давно слід було б розвалити на незалежні підрозділи, які перебували б далеко один від одного, і дати їм працювати самостійно … Це моя думка, і фактів, які доводять це, немає. Інші люди можуть думати по-іншому. Але я думаю, що великі IT-компанії стали занадто великими, у них з’явилося багато контролю над нашими життями і вони забрали наше право вибирати», – заявив Возняк.

Співзасновник Facebook Кріс Хьюз також виступив на підтримку «руйнівного» руху. За його словами, нинішній Facebook – вже не той, яким вони його створили з Марком Цукербергом під час їх спільного проживання в гуртожитку в Гарварді .

«Той [Facebook. – «GSMinfo»], який існує зараз, я вважаю, дуже великий. І він дуже могутній. І найголовніше, його генеральний директор Марк Цукерберг не несе відповідальності », – написав Хьюз в авторській колонці для NYT.

Співзасновник компанії додав, що Цукерберг – «хороший, добрий чоловік», але Хьюзу не подобається, як глава соціальної мережі жертвує безпекою користувачів заради кліків і зростання доходів. Щоб вирішити цю проблему, вважає Кріс Хьюз, необхідно «розчленувати» Facebook, позбавивши його абсолютної влади.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Xiaomi Mi Band 5 Pro – фитнес браслет для самых требовательных

В минуле

Стала відома ціна iPhone 12 без навушників в комплекті

В майбутнє

Також буде цікаво