Hardnews

OnePlus 8 Pro дозволяє дивитись крізь одяг, але є нюанси

У камері нового смартфона компанії OnePlus виявилася несподівана функція – здатність «бачити» через тонку тканину і пластик. Таку можливість дає фільтр під назвою «фотохром», який використовує інфрачервоне випромінювання. За схожим принципом працюють прилади нічного бачення і тепловізори.


Така здатність гаджета раніше не анонсувалася ні в одному рекламному матеріалі. Цікаво, що інтернет-портал The Verge спробував взяти у компанії-виробника коментар з цього приводу, однак в OnePlus спілкуватися на дану тему відмовилися.

Одним з перших незвичайну особливість камери OnePlus 8 Pro зауважив латвійський блогер Ben Geskin. Він протестував фотохромний фільтр на своїх ігрових гаджетах: приставці Apple TV і контролерах для шолома віртуальної реальності Oculus Quest.

Пізніше користувач YouTube Алан Гудвін виклав ролик, на якому просвічує камерою смартфона пульт від телевізора. Завдяки фотохромному режиму, оболонка пристрою стає майже прозорою.

Як виявилося, фотохромний фільтр також дає можливість дивитися через одяг. Правда, далеко не завжди: камера OnePlus 8Pro може просвічувати лише темну тканина не дуже великої щільності. На знімку нижче видно, що фільтр дає можливість прочитати текст записки, захованої під легкою футболкою.

Рентгенівський зір
Особливості камери смартфона можуть підняти питання, пов’язані з приватністю персональних даних. Тому не виключено, що в OnePlus рано чи пізно заблокують фотохромний фільтр, щоб не зіткнутися з судовими позовами.

До речі, OnePlus – не єдина компанія, чиї смартфони мають просвічувальні здібності. Програміст Гільєрме Рамбо зміг домогтися подібного ефекту від камери нового iPhone, оснащеної інфрачервоним датчиком для сканування особи. Правда, iPhone для цього довелося зламати, тобто піддати джейлбрейку.

Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Back to top button