Статті

Wi-fi роутерам українців 7-10 років: чому їх слід замінити

У багатьох українців в квартирах та будинка стоять доволі старі роутери, яким від 7 до10 років. І більшість з їх власників впевнені, що їм не потрібен сучасний Wi-Fi роутер, та й підключення до провайдера відбувається на швидкості лише 100 Мбіт/сек. Редакція GSMinfo знайшла декілька вагомих причини, чому старий роутер давно пора замінити на новий.

Чому треба зробити апдейт

  • Стандарт Wi-Fi 4 (802.11n) вже давно морально застарів. Цей стандарт гірше захищений від перешкод, і повну швидкість з цього пристрою вичавити буде складно. Тому немає нічого дивного, що навіть справний роутер тих років працюватиме гірше – надто багато пристроїв працюють на частоті 2,4 ГГц, а застарілі стандарти Wi-Fi в такій обстановці можуть працювати набагато гірше.
  • Wi-Fi роутер сильно гріється. Моделі тих років практично завжди сильно нагрівалися – часто виробники навіть виводили радіатор вихідного каскаду на поверхню самого пристрою. Особисто у мене був такий у нульові, який перегрівався так, що крапля води кипіла на алюмінієвому радіаторі. Такий пристрій щонайменше небезпечний з точки зору пожежної безпеки.
  • Старі Wi-Fi роутери погано працюють з великою кількістю пристроїв. Якщо раніше ми підключали тільки ноутбук, то зараз бездротовий доступ можуть використовувати безліч пристроїв: системи розумного будинку, смартфони, планшети. Що більше пристроїв буде під’єднано до Wi-Fi пристрою, то складніше йому буде працювати. Девайс буде гальмувати і нагріватися і не зможе дати повну швидкість.

Також не варто забувати про деградацію елементів всередині самого роутера – тим паче працює він цілодобово. З роками параметри деталей можуть змінюватися, і пристрій працюватиме гірше.

Сучасний Wi-Fi 7 може дати швидкість до 30 Гбіт/сек, до того ж багато провайдерів уже зараз підключають абонентів через гігабітний канал. Що новіший Wi-Fi роутер, то кращою буде якість з’єднання. Наприклад, геймери або стримери ще кілька років тому підключали комп’ютер тільки по дроту – з появою Wi-Fi 6 дротове підключення стало просто непотрібним.

Wi-Fi-роутер

Як дізнатися, що пора міняти роутер, якщо він справний?

В ідеалі міняти такий пристрій потрібно тоді, коли виходить новий стандарт, подивитися цю інформацію можна на офіційному сайті консорціуму Wi-Fi (wi-fi.org) або у Вікіпедії. На сьогодні актуальні два стандарти: 802.11ax або 802.11be (Wi-Fi 6 і Wi-Fi 7 відповідно). Використовувати Wi-Fi 5, який вийшов у 2013 році, вже вважається неактуальним. Ну, а якщо в будинку або квартирі багато пристроїв, то переходити на сучасний стандарт Wi-Fi потрібно вже зараз.

Наприклад, якщо хтось із домочадців буде дивитися фільм у високій якості з інтернету, то іншим швидкості може не вистачити. Сучасний Wi-Fi роутер не тільки дасть можливість плавного налаштування на поділ трафіку, а й матиме потужне залізо, яке дасть змогу уникнути просідань швидкості.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button