Наука

Вчені створили батареї з льоду

Вчені зі США та Канади створили електричні батарейки з льоду. Поки що потужність струму невелика – лише 0.1 міліватта, але це перспективний напрямок. Дослідники розробили електрохімічні комірки, які можуть виробляти електрику.

Модель батарейки використовує кислоту для створення різниці pH між двома шарами льоду з додаванням деяких речовин. Заряд у цьому разі переносять протони, що рухаються між шарами через різницю кислотності. Як електроди використовувалися сітка і алюмінієва пластина. Усі матеріали безпечні.

Вчені припускають, що використання більш досконалих матеріалів дасть змогу підвищити потужність батарейок. Можливо, в майбутньому з’являться сонячні панелі з льоду з додаванням світлочутливих частинок.

Головна перевага таких батарейок – їх можна розміщувати на великих територіях із холодним кліматом, наприклад, на замерзлих озерах або полях. Експеримент також може допомогти відповісти на питання про походження життя. Можливо, РНК, необхідна для виникнення життя, могла концентруватися на льоду комет або метеоритів.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

GSMinfo

Головний редактор видання GSMinfo. Захоплюєтся авіацією та інформаційною безпекою.
Back to top button