Hardnews

Експерт назвав відсоток, вище якого не слід заряджати телефон чи планшет

Багато хто з українців звик заряджати свої смартфони на 100%, вважаючи, що зручно ввімкнути зарядний пристрій і забути про нього на кілька годин, або просто залишити на ніч. Однак така практика може бути не найкращою для довговічності акумулятора вашого телефону. Ян Кошанюк, власник ремонтної майстерні Tele-сейф, розповів у розмові з GSMinfo, чому краще не заряджати смартфон на повну потужність.

Чому не варто заряджати смартфон більше ніж на 80%

Заряджати телефон до 100% може здатися гарною ідеєю для забезпечення максимального часу використання, але насправді, утримуючи рівень заряду нижче 80%, можна значно сповільнити процес погіршення стану акумулятора. Коли ви постійно заряджаєте акумулятор лише до 80%, він менше зношується, що дозволяє йому довше зберігати свою зарядну ємність. Така практика також допомагає акумулятору швидко поповнювати свій заряд після підключення до зарядного пристрою, забезпечуючи кращу довготривалу роботу.

Зарядка

Недоліки заряджання смартфона до 100%

Однією з головних проблем, пов’язаних із заряджанням смартфона до 100%, є додаткове тепло, що виділяється під час цього процесу. Тепло негативно впливає на стан акумулятора, змушуючи його швидше розряджатися. Хоча процес заряджання припиняється, коли батарея досягає 100%, він негайно відновлюється, як тільки рівень заряду хоча б трохи знижується. Цей постійний цикл запуску і зупинки може прискорити знос акумулятора.

Я рекомендую відключати зарядний пристрій від мережі до того, як батарея досягне повної ємності. Ідеальний момент для відключення – близько 80%, коли батарея достатньо заряджена, але не піддається потенційній шкоді від постійного поповнення заряду.

підсумував Кошанюк

Фахівець відмітив, що практика заряджання смартфона лише на 80% може подовжити термін служби акумулятора, зберігаючи його здатність тримати заряд протягом тривалого періоду.

Ця звичка зменшує знос акумулятора і зводить до мінімуму проблеми з нагріванням, пов’язані з досягненням повного заряду.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


GSMinfo

Головний редактор видання GSMinfo. Захоплюєтся авіацією та інформаційною безпекою.
Back to top button