Статті

Названо головні відмінності між Wi-Fi роутером та точкою доступу

Напевно, з вас багато хто чув термін “точка доступу” і небагато людей розуміють, у чому різниця між класичним Wi-Fi роутером. Зовні вони можуть бути схожі, але виконувати найрізноманітніші функції. Давайте поговоримо про це трохи докладніше і, як ви любите, простими словами. Не забудьте поставити лайк і підписатися на канал.

Wi-Fi роутер

Wi-Fi роутер – складний технічний пристрій, який займається організацією підключення користувачів до різних типів мереж. Головна фішка роутера – маршрутизація, тобто створення маршрутів для різного роду мереж. Саме тому синонім цього пристрою – маршрутизатор.

Архітектурно маршрутизатор являє собою невеликий комп’ютер, у якому є постійна, оперативна пам’ять і центральний процесор. І що кращі апаратні характеристики, то швидше працює пристрій. Роутер вміє робити комутацію між мережами і використовувати найрізноманітніші протоколи у своїй роботі.

Займається підключенням до інтернету, видачею IP-адреси, маршрутизацією. Також багато пристроїв містять низку додаткових функцій: мережевий екран, фільтр трафіку і багато-багато іншого.

Точка доступу

А ось цей пристрій простіший, і основне його призначення – розширити покриття Wi-Fi мережі. Наприклад, у вас в одній кімнаті стоїть Wi-Fi роутер, але в дальній кімнаті інтернет погано працює. У цьому разі можна придбати точку доступу, яка під’єднується бездротовою мережею до роутера і дає ширше покриття мережі. Як правило, точка доступу виконана набагато серйозніше, ніж Wi-Fi модуль у смартфоні або ноутбуці, і здатна посилити слабкий сигнал.

Точка доступу часто не виконує маршрутизацію – вона просто розширює зону покриття Wi-Fi мережі. Існують точки, які можуть приймати сигнал не тільки від Wi-Fi з’єднання, а й за допомогою Ethernet-кабелю. Ці пристрої можна побачити в торгових центрах, кафе і на вокзалах – інтернет працює скрізь стабільно завдяки грамотному їх розташуванню.

До речі, багато Wi-Fi роутерів підтримують режим Wi-Fi моста, коли один роутер підключається за допомогою бездротової мережі до іншого і розширює зону покриття мережі. Маючи два подібних пристрої, можна розширити домашню Wi-Fi мережу, щоб з’єднання в кожному кутку будинку було стабільним. Ну або ж використовувати точку доступу – як правило, вона дешевша, ніж роутер.

Висновок: Wi-Fi роутер – складний і багатофункціональний пристрій для доступу до різних мереж, а пристрій точки доступу – простіший, і основне завдання – зробити зону покриття Wi-Fi ширшою.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

GSMinfo

Головний редактор видання GSMinfo. Захоплюєтся авіацією та інформаційною безпекою.
Back to top button