Hardnews

Хакери могли бачити місце розташування мільярдів iPhone через Apple і Starlink

Фахівці Університету Меріленда виявили вразливості в системах геолокації компаній Apple і супутників Starlink. Зібрані цими системами дані можуть бути використані зловмисниками для відстеження місцезнаходження пристроїв на глобальному рівні, повідомляє портал SecurityLab із посиланням на дослідження.

Дослідники виявили, що корпорація Apple збирала інформацію про місцезнаходження Wi-Fi мереж, видимих її гаджетами, що дає змогу пристроям визначати координати без безперервного використання GPS. Схожі технології застосовуються і в Google, де також фіксуються ідентифікатори точок доступу.

Однак, на відміну від Google, Apple надає дані про геолокацію до 400 найближчих точок доступу, забезпечуючи більш точне визначення місця розташування. Це дало можливість дослідникам відстежувати переміщення пристроїв по всьому світу. Таким чином було отримано дані про 488 млн точок доступу з більш ніж мільярда запитаних.

Крім того, використовуючи ці дані, вчені змогли відстежувати переміщення супутників Starlink, кожен з яких оснащений точкою доступу Wi-Fi, що індексується пристроями Apple.

Зазначається, що Starlink випустила патч, який рандомізує ідентифікатори точок доступу, ускладнюючи їх відстеження, а Apple дала змогу користувачам виключити свої Wi-Fi мережі з бази даних Apple, додавши до назви мережі суфікс “_nomap”.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

GSMinfo

Головний редактор видання GSMinfo. Захоплюєтся авіацією та інформаційною безпекою.
Back to top button