Наука

Вчені пояснили зв’язок між сіллю та раком шлунку

Результати найбільшого дослідження показали, що якщо постійно підсолювати їжу за столом, то це підвищить імовірність розвитку раку. Причому незалежно від того, де людина живе.

Рак шлунка – один із найпоширеніших у всьому світі. Наразі експерти спостерігають тривожне зростання випадків цього виду раку серед людей молодше 50 років.

Зазвичай вживання солі пов’язують із розвитком деменції та діабету 2 типу. При цьому деякі дослідження показують, що занадто велика кількість цієї приправи негативно позначається на шлунку і робить його більш сприйнятливим до бактерій Helicobacter pylori. Це підвищує ймовірність розвитку онкологічного захворювання.

Інші наукові роботи вказують на зв’язок між раком шлунка і вживанням солі. Причому незалежно від наявності Helicobacter pylori.

Фахівці з Віденського медичного університету виявили, що дійсно є зв’язок між ризиком виникнення раку шлунка і вживанням солі людиною. У рамках дослідження вони проаналізували дані UK Biobank. Це охопило 471 144 осіб, їхній середній вік був 56 років, жінок серед них було 53,9%.

Виявилося, що в людей, які завжди підсолюють їжу за столом, імовірність розвитку раку шлунка була на 41% вищою порівняно з тими, хто це робив рідко або взагалі ніколи.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

GSMinfo

Головний редактор видання GSMinfo. Захоплюєтся авіацією та інформаційною безпекою.
Back to top button