Hardnews

Росія запустила космічний здатний знищити сотні SpaceX одночасно

На початку лютого 2022 року Росія запустила космічний апарат з компонентами системи протисупутникової ядерної зброї, повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на анонімних американських чиновників.

Космічний апарат під назвою “Космос-2553” був запущений 5 лютого, всього за три тижні до повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Хоча Міністерство оборони Росії і Роскосмос оголосили про запуск, вони надали мало інформації про призначення супутника.

Космос-2553: прототип чи випробувальний апарат?

Запущений супутник оснащений бортовими приладами і системами, призначеними для перевірки їхньої функціональності в умовах радіації і важких заряджених частинок. За даними джерел WSJ, “Космос-2553” є частиною російської протиракетної програми, хоча він не несе ядерного заряду. Натомість він несе неядерні компоненти нової російської системи озброєнь. У разі розгортання ця система потенційно може знищити сотні супутників на низькій навколоземній орбіті, включно з тими, що експлуатуються урядом США і компанією SpaceX.

Одне джерело описало “Космос-2553” як “прототип” цієї зброї, тоді як інші вказали, що російська програма ще не досягла цієї стадії. Наразі супутник все ще перебуває на “незвичній орбіті” навколо Землі.

Реакція США: Занепокоєння з приводу національної безпеки

У середині лютого голова Комітету з питань розвідки Палати представників Конгресу США Майк Тернер попередив про “серйозну загрозу національній безпеці” і закликав президента Джо Байдена розсекретити всю відповідну інформацію.

CNN, Reuters і ABC News повідомили, що ця загроза стосується “операцій Росії в космосі”, причому ABC News уточнила, що Росія планує розмістити ядерну зброю в космосі. За даними WSJ, ця дискусія в Конгресі була викликана російською антисупутниковою програмою.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


GSMinfo

Головний редактор видання GSMinfo. Захоплюєтся авіацією та інформаційною безпекою.
Back to top button