Новини

Українцям надсилають платіжки за невикористаний газ: як позбутися вигаданого постачальником боргу

Через плутанину у «Нафтогазі» рахунки за використаний ресурс отримують навіть споживачі, оселі яких взагалі не підключені до газопостачання.

Українцям проходять платіжки за газ, який вони не використовували. Рахунки на тисячі гривень від «Нафтогазу» надсилають навіть тим споживачам, чиї оселі взагалі не підключені до газопостачання. В чому причина плутанини та як діяти громадянам, які отримали несправедливі платіжки?

Один з таких випадків описала на своїй Facebook-сторінці експертка в галузі енергетики Світлана Голікова. Вона нещодавно отримала платіжку із сумою майже у 2 тис. грн на будинок у Чернігівській області. До газу будинок не підключений, тож жінка одразу зрозуміла, що у «Нафтогазі» щось наплутали.

До того ж помилковий рахунок надійшов через ПриватБанк саме Світлані, яка навіть не є власницею цього житла. Будинком на Чергівщині володіє її родич і зареєстрований він на зовсім інше прізвище.

Про схожі випадки з помилковими платіжкам за газ раніше вже повідомляв експерт у сфері житлово-комунального господарства Олег Попенко. Він зауважив, що неправильні рахунки від «Нафтогазу» періодично надходять споживачам по всій Україні. Зокрема на своєму Telegram-каналі Попенко висвітлював неоднозначні ситуації з газовими рахунками на Київщині та Житомирщині.

Причиною помилок постачальника, за словами експертів, є надзвичайно великий обсяг роботи, з яким він стикнувся. Нагадіємо, що навесні 2022 року, після закриття більшості українських облгазів, «Нафтогаз» став фактично єдиним постачальником «блакитного палива» для населення. Відповідно кількість клієнтів у «Нафтогазу» зросла одразу в кілька разів. До того ж йому довелося взяти на себе нові обов’язки з обліку використання газу, з якими постачальник наразі не надто справляється.

Однак за помилки «Нафтогазу» не повинні нести відповідальності звичайні споживачі. Якщо вам прийшла платіжка з неправильним рахунком, про це одразу потрібно повідомити у постачальнику.

Якщо ж у «Нафтогазі» відмовляться виправити свою помилку, можна звернутися до НКРЕКП. Ця структура регулює дяльність постачальників комунальних послуг і зможе вплинути на рішення «Нафтогазу». Заяви НКРЕКП приймає як у письмовому вигляді так і по телефону. Також про помилковий рахунок за газ можна повідомити, зателефонувавши на урядову гарячу лінію.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button