Новини

Держава виділила більше грошей на пенсії цього місяця

На відміну від банків «Укрпошта» ще не встигла розрахуватися з 13% пенсіонерів, яким виплачує пенсії.

Пенсійний фонд України днями відзвітувався про завершення фінансування пенсій за лютий. На виплату пенсій цього місяця було перераховано 51 млрд. грн. Для порівняння у січні на виплати пенсіонерам та пільговикам ПФУ витратив 50,4 млрд. грн, тобто на 600 млн грн менше.

Про збільшення суми витрат на пенсійні послуги ПФУ повідомив на своїй офіційній сторінці у Facebook. У відомстві також пояснили, як саме розподілили пенсійні кошти. Отож 9,4 млрд. грн передали «Укрпошті», яка станом на 23 лютого вже виплатила пенсіонерам 87% від цієї суми. Ще 41,6 млрд. грн було перераховано на рахунки уповноважених фінансових установ. Всю отриману від ПФУ суму банки одразу ж зарахували на пенсійні картки українців.

Додатково Пенсійний фонд перерахував 5,2 млрд. грн на виплату субсидій та інших видів пільг. Загальна сума страхових виплат у лютому склала 2,3 млрд. грн. Ще у 1,4 млрд грн обійшлися ПФУ лікарняні.

Варто зазначити, що з 1 березня витрати Пенсійного фонду в черговий раз збільшаться. Через заплановану на березень індексацію пенсій виплати українцям похилого віку підвищать на 20%. Таку велику надбавку пенсіонери отримають через незвично високу інфляцію у 2022 році, що склала майже 30% (показник інфляції міститься у формулі індексації).

Щоправда зросте лише розрахункова сума виплат, тобто «чиста» пенсія без надбавок за вік чи стаж. Таким чином пенсіонери, чия розрахункова сума пенсії близька до мінімальної, отримають надбавку в сумі 400-500 грн. В українців із середньою пенсією близько 3000 грн виплати зростуть на 600-700 грн. А ті, хто має «чисту» пенсію в сумі 5000 грн, після індексації будуть отримувати на 1000 грн більше.

До слова, підвищувати інші види соціальних виплат у 2023 році  в Україні не планують. Не зміняться також мінімальна зарплатня та прожитковий мінімум українців.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button