Новини

У The Wall Street Journal викрили фінансування Huawei китайським урядом

Компанія Huawei на сьогоднішній день навіть під тиском санкцій США твердо займає другу позицію на ринку смартфонів, демонструючи величезні темпи зростання продажів.


Не можна сказати, що компанія свого часу починала з нуля. По-перше, колись Huawei випускала смартфони для стільникових операторів, по-друге, телекомунікаційний бізнес компанії був сильний вже в ті часи.

Однак зростання Huawei все одно вражає. І, якщо вірити ресурсу The Wall Street Journal, не в останню чергу компанія зобов’язана цим уряду Китаю.

Huawei

За 25 років уряд КНР в тому чи іншому вигляді виділив Huawei 75 млрд. доларів фінансової підтримки. Варто зазначити, що мова йде далеко не тільки про пряме фінансування. Ця сума складається з податкових пільг, доступних ресурсів, знижок на землю, грантів, кредитів і так далі. Зокрема, більше половини вказаної суми – 46 млрд. доларів – Huawei отримала у вигляді кредитних ліній і позик.

На тлі впевненості США в тому, що Huawei працює в тому числі на користь китайського уряду, ця інформація може бути тим самим додатковим маслом у вогонь. Однак, якщо розділити 75 млрд на 25 років (хоча це і не особливо коректно), вийде лише 3 млрд доларів на рік. Врахуємо, що це не у вигляді прямих інвестицій, а у вигляді різної фінансової підтримки. І це не виглядає чимось незвичайним.

При цьому Huawei вже відреагувала на статтю джерела, заявивши, що вона заснована на помилковій інформації. При цьому Huawei зазначила, що кожна китайська компанія має право на державні субсидії, і за останні 10 років Huawei отримала таких субсидій лише в розмірі 0,3% від сумарного доходу.

Читайте GSMinfo в Google NewsНаші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter
Новини по темі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button