Київстар
Обговорення

Як повідомляє новинний портал Ліга.tech, Київстар, найбільший з українських мобільних операторів, повністю перейшов під управління російської компанії Альфа-Груп. Її голова – Михайло Фрідман, олігарх, який володіє в нашій країні – Київстаром, а в Російській Федерації – Beeline. Тепер – безроздільно, адже з ринку двох країн повністю пішли його партнери і суперники – норвезька компанія Telenor. Цікаво, що в той час, як про продаж Vodafone трубили на кожному розі, ця подія залишилася практично непоміченою. Що ж, виправимо даний прорахунок.


Альфа-Груп і Теленор: що сталося з компаніями

Російський оператор Білайн і український Київстар є частинами медіа-холдингу Veon. Норвезька компанія Telenor стала інвестором Київстару ще на зорі його існування, в 1998 році, коли підписала договір про придбання 35% акцій. Альфа-Груп Фрідмана увійшла в частку значно пізніше, в 2002 році. Вона вже успішно розвивала свою мережу на території Російської Федерації, знову ж таки у співпраці з Telenor, так що придбання Фрідманом контрольного пакета акцій українського оператора було чимось, що само собою зрозуміло.

 

Київстар

У 2005 році, після Помаранчевої революції, українські олігархи, які і так залишилися в меншості в «Київстарі», продали залишки своїх пакетів. Потім росіяни – з тієї ж компанії! – ввели бренд «Білайн» на ринок України (старожили пам’ятають). Так почалося унікальне бодання між двома гілками однієї і тієї ж компанії, яку змогла закінчити тільки фінансова криза. У 2008 році компанії об’єдналися.

Це і стало початком кінця для Telenor. Протягом десяти років відбулося безліч судів, кількість акцій в їх обороті зменшувалася. Нарешті, воно скоротилося до 8,9%, і недавно відбулася фінальна угода. Ці жалюгідні залишки були продані росіянам, які тепер і контролюють 100% акцій «Київстару».

Що чекає нас всіх

Залишивши за кадром політичні моменти, подивимося на економічні. У Росії «Білайн» – один з найдорожчих операторів, до того ж прославився хамським ставленням до клієнтів.

Ми побоюємося, що така мутація очікує і «Київстар». В такому випадку вийде, що біда прийшла, звідки не чекали – все боялися, що з ринку України піде або принаймні сильно зіпсується Vodafone, а це сталося з зовсім іншим оператором.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. З картинками, розширеними описами і без реклами.

Киевстар полностью перешел под российское руководство

В минуле

Названо кращі камерофони 2019-го року

В майбутнє

Також буде цікаво

 • https://www.facebook.com/app_scoped_user_id/1338098989551340/ Павел

  Валимо на Life?

  • Misha Sotnyk

   вже спригнув, юзаю залізну 20, а лохостар послав накуй…єдиний мінус- гамняне покриття 3 і 4 Ж в лайфа і мтс.

  • Misha Sotnyk

   вже спригнув, юзаю залізну 20, а лохостар послав накуй…єдиний мінус- гамняне покриття 3 і 4 Ж в лайфа і мтс.

   • Роман Хоминець

    Водафон набагато стійкіше покриття. Зайшов в приміщення і київстар Е, а вдф 4G

    • https://www.facebook.com/app_scoped_user_id/1600647316913173/ Vyacheslav Kisilenko

     Не скрізь! Тож не утотожнюйте стан покртиття МТСа.

 • Alek Sandr

  Та цей сраний київстар давно хамський !

 • Charmrock Indigo

  А я думаю, чого це вони в мене гроші п#здять, я на сто рубасів поповнила, і через тиждень бабла немає, а це срані москалі п#здят гроші от гади. Раньше такого не було. Це ось пів року як стали красти гроші. Валимо на Водафон

  • https://www.facebook.com/app_scoped_user_id/163478224078581/ Kosyak Ganjubasov

   Водафон до речі, теж ті самі москалі за азерівською ширмою!

   • https://www.facebook.com/app_scoped_user_id/1600647316913173/ Vyacheslav Kisilenko

    Водафон це МТС, а азербайджанці поки що не купили Водафон Україну а тільки мають наміри!

    • http://facebook.com/profile.php?id=100001871931723 Vlad Spesivets

     Уже купили

  • Владимир Касянчук

   надо было не рубаси поповнять а гривны!!!

  • Андрей Штука

   У водафонi таж х…..ня!

 • http://facebook.com/profile.php?id=100003644130192 Andrey Prihodko

  Купив акции “Киевстар”(если это правда) Россия будет вкладывать деньги и платить налоги на территории Украины.Почему наши “свидомые патриоты “некупили акции “Киевстар”?.Дело в том большинство наших “патриотов —вышиванок”рассматривают Украину ,как страну для обогащения чтобы потом выехать с деньгами за границу.

  • Edvan Viks

   Долго думал,дурачек

 • Вова Липа
 • Пётр Евгениевич

  Ага Киевстар замаскированный Билайн, Vodafone замаскированный МТС, а Lifecell замаскированный Мегафон. Trimob – наше всё!!!!!!! Шапочку вам из фольги!

  • http://facebook.com/profile.php?id=100001871931723 Vlad Spesivets

   Водафон уже не МТС

 • Nick Wickt

  Шо за країна: не те що президента, навіть мобільного оператора власного нема! Хай би з ЄС, чи Америки! Але ні, взагалі з ворожої країни. Пороблено, і надовго пороблено….

 • Віталій В’юн

  А Vodafone хіба не російський?

  • Шульженко Александр

   Вже Азербайджанський.

 • Олександр Нецора

  Київстар підвищив вартість тарифів, які технічно не забезпечені. Тобто, Київстар продає те, чого в нього не має!
  Необхідно прибрати “національний оператор” і писати “окупаційний оператор”.
  Головна мета Київстар це хижацька нажива. Ніяких національних інтересів він не виконує. Пограбування підлогом і розводом не є національними інтересами.

Комментарии для сайта Cackle