Новини

Київстар повністю перейшов під російське керівництво

Як повідомляє новинний портал Ліга.tech, Київстар, найбільший з українських мобільних операторів, повністю перейшов під управління російської компанії Альфа-Груп. Її голова – Михайло Фрідман, олігарх, який володіє в нашій країні – Київстаром, а в Російській Федерації – Beeline. Тепер – безроздільно, адже з ринку двох країн повністю пішли його партнери і суперники – норвезька компанія Telenor. Цікаво, що в той час, як про продаж Vodafone трубили на кожному розі, ця подія залишилася практично непоміченою. Що ж, виправимо даний прорахунок.


Альфа-Груп і Теленор: що сталося з компаніями

Російський оператор Білайн і український Київстар є частинами медіа-холдингу Veon. Норвезька компанія Telenor стала інвестором Київстару ще на зорі його існування, в 1998 році, коли підписала договір про придбання 35% акцій. Альфа-Груп Фрідмана увійшла в частку значно пізніше, в 2002 році. Вона вже успішно розвивала свою мережу на території Російської Федерації, знову ж таки у співпраці з Telenor, так що придбання Фрідманом контрольного пакета акцій українського оператора було чимось, що само собою зрозуміло.

 

Київстар

У 2005 році, після Помаранчевої революції, українські олігархи, які і так залишилися в меншості в «Київстарі», продали залишки своїх пакетів. Потім росіяни – з тієї ж компанії! – ввели бренд «Білайн» на ринок України (старожили пам’ятають). Так почалося унікальне бодання між двома гілками однієї і тієї ж компанії, яку змогла закінчити тільки фінансова криза. У 2008 році компанії об’єдналися.

Це і стало початком кінця для Telenor. Протягом десяти років відбулося безліч судів, кількість акцій в їх обороті зменшувалася. Нарешті, воно скоротилося до 8,9%, і недавно відбулася фінальна угода. Ці жалюгідні залишки були продані росіянам, які тепер і контролюють 100% акцій «Київстару».

Що чекає нас всіх

Залишивши за кадром політичні моменти, подивимося на економічні. У Росії «Білайн» – один з найдорожчих операторів, до того ж прославився хамським ставленням до клієнтів.

Ми побоюємося, що така мутація очікує і «Київстар». В такому випадку вийде, що біда прийшла, звідки не чекали – все боялися, що з ринку України піде або принаймні сильно зіпсується Vodafone, а це сталося з зовсім іншим оператором.

Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

22 Comments

  1. вже спригнув, юзаю залізну 20, а лохостар послав накуй…єдиний мінус- гамняне покриття 3 і 4 Ж в лайфа і мтс.

  2. вже спригнув, юзаю залізну 20, а лохостар послав накуй…єдиний мінус- гамняне покриття 3 і 4 Ж в лайфа і мтс.

   1. Водафон набагато стійкіше покриття. Зайшов в приміщення і київстар Е, а вдф 4G

 1. А я думаю, чого це вони в мене гроші п#здять, я на сто рубасів поповнила, і через тиждень бабла немає, а це срані москалі п#здят гроші от гади. Раньше такого не було. Це ось пів року як стали красти гроші. Валимо на Водафон

 2. Купив акции “Киевстар”(если это правда) Россия будет вкладывать деньги и платить налоги на территории Украины.Почему наши “свидомые патриоты “некупили акции “Киевстар”?.Дело в том большинство наших “патриотов —вышиванок”рассматривают Украину ,как страну для обогащения чтобы потом выехать с деньгами за границу.

 3. Ага Киевстар замаскированный Билайн, Vodafone замаскированный МТС, а Lifecell замаскированный Мегафон. Trimob – наше всё!!!!!!! Шапочку вам из фольги!

 4. Шо за країна: не те що президента, навіть мобільного оператора власного нема! Хай би з ЄС, чи Америки! Але ні, взагалі з ворожої країни. Пороблено, і надовго пороблено….

 5. Київстар підвищив вартість тарифів, які технічно не забезпечені. Тобто, Київстар продає те, чого в нього не має!
  Необхідно прибрати “національний оператор” і писати “окупаційний оператор”.
  Головна мета Київстар це хижацька нажива. Ніяких національних інтересів він не виконує. Пограбування підлогом і розводом не є національними інтересами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button