Новини

В Google Play знайшли пів сотні шкідливих програм

Фахівці компанії Trend Micro, що працює в сфері інформаційної безпеки, опублікували звіт, в якому йдеться про виявлення 49 шкідливих додатків та ігор в фірмовому магазині Google Play Store.

Виявлені додатки являють собою типове рекламне ПО, що маскується під програми для обробки фото і різні ігри. В даний час вони були видалені з Google Play. Загальна кількість завантажень шкідливих додатків до того, як їх вдалося заблокувати, перевищило позначку в 3 млн завантажень.

Шкідливий код рекламного ПО маскувався під «призначені для користувача алгоритми». Крім того, кожен додаток приховував рекламний браузер, наприклад, Google Chrome і мав функції, що перешкоджають видаленню. Користувачі, які зіткнулися з цими шкідниками, могли помітити, що на робочому столі пристрою загадковим чином з’являється ярлик браузера.

Як і в більшості випадків, шкідливе ПЗ вичікує кілька годин після установки, перш ніж приступити до демонстрації рекламного контента. За рахунок цього користувачеві важче пов’язати появу реклами з установкою якогось конкретного додатка. Фахівці Trend Micro повідомили Google про свою знахідку, після чого всі 49 додатків були блоковані і видалені з Google Play.

Варто відзначити, що останні місяці спостерігається зростання кількості шкідливих додатків в Play Store. У більшості випадків подібне ПО призначається для демонстрації реклами і накрутки кліків, але іноді дослідники знаходять і більш небезпечні програми, здатні викрасти конфіденційну інформацію і дані банківських карт. Це означає, що потрібно проявляти пильність, навіть якщо ви завантажує додатки з офіційного магазину Google.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button