Новини

Чи небезпечно заряджати ноутбук зарядкою від смартфона

Зарядний пристрій для ноутбука можна зламати, втратити, десь забути. Розберемося, чи можна заряджати ноутбук зарядкою від смартфона і чи не є небезпечним це для батареї лептопа.


Фахівці відразу згадають добрий десяток способів заряджання ноутбука . Зробити це можна, наприклад, за допомогою електричного генератора, сонячної батареї, пауербанку або автомобільного акумулятора. А якщо скористатися зарядним пристроєм від смартфона?

Першою та головною умовою буде наявність у ноутбуці роз’єму USB Type-C. Цей порт використовується і для підзарядки все більшої кількості смартфонів. Стандарт Type-C підтримує передачу струму в обох напрямках та потужність до 100 Ватт.

Якщо ж на вашому лептопі є тільки роз’єм USB 2.0 або 3.0, ви зможете лише підзарядити смартфон від акумулятора ноутбука, але не зарядити лептоп телефонною зарядкою. Звичайно, якщо у ЗП – роз’єм Lightning або MicroUSB, без перехідника ви його до ноутбука просто не підключіть.

Не менш важливо використовувати аксесуари відомих виробників. Так, невідомий адаптер із маркуванням 1 А може насправді видавати лише половину ампера. Нічого страшного з ноутбуком не станеться, але від такого ЗП він, швидше за все, не буде заряджатися взагалі.

Переважна більшість зарядних пристроїв для смартфонів та планшетів видають 5 В. Такою напругою ноутбуку ви точно не нашкодите.

Залишається питання потужності. У лептопа цей показник буде в рази більшим, ніж у мобільного гаджета. Так, Macbook з діагоналями 13 та 15 дюймів розраховані на потужність 61 та 87 Вт відповідно, тому в ідеалі використовувати потужний зарядний пристрій. Чим нижча потужність ЗУ, тим довше заряджатиметься ноутбук.

Back to top button