Київстар

В Україні задумали націоналізувати Київстар: що буде з абонентами

Окрім відомого телеком-оператора, в Раді закликали розібратися і з рештою компаній, що мають відношення до росії.

Група депутатів днями внесла до Ради проект постанови, у якому закликає РНБО та Кабінет міністрів до вилучення у громадян росії та її резидентів їх власності в Україні. В цьому документі також міститься перелік працюючих в Україні компаній, які потрібно націоналізувати.


Серед підприємств, акціонерами або власниками яких виявилися резиденти рф, чимало відомих в Україні брендів. Зокрема найпопулярніший вітчизняний мобільний оператор Київстар, Альфа-Банк, Моршинська, Миргородська тощо.

Оператор Київстар із росією пов’язаний через інвестиційну компанію LetterOne. Цій компанії належить майже половина акцій власника Київстар телеком-групи VEON. Акціонерами LetterOne є відомі російські бізнесмени Михайло Фрідман та Петро Авен, які заразом є співвласниками «Альфа-Груп» (контролює Альфа-Банк).

Варто зазначити, що на початку війни росії з Україною, а саме 3 березня, Авен та Фрідман вийшли з наглядової ради LetterOne. Та вони все ще залишаються акціонерами цієї компанії. Тож із фактом, що підсанкційні російські бізнесмени мають зв’язок із потужним українським оператором, сперечатися складно.

Ситуація з Альфа-Банком також доволі неоднозначна, адже фінансовим консорціумом «Альфа-Груп» володіє ціла низка багатіїв з рф, до яких точно не хоче мати відношення жоден українець.

В РНБО та Кабінеті міністрів поки що не коментують, як саме відбуватиметься націоналізація зазначених компаній. Відомо, що у Національному банку на питання про долю Альфа-Банку зазначили, що приймати таке рішення повинен безпосередньо уряд та Рада безпеки. При цьому регулятор підкреслив – на першому місці в процесі націоналізації Альфа-банку мусить стояти безпека українських вкладників, що зберігають там свої заощадження.

Що ж стосується Київстар, варіантом вирішення питання з російським акціонерами її материнської компанії вочевидь є перепродаж акцій. Головне, аби така угода була «чистою» та не виявилася черговою спробою росіян обійти санкції. Ну і, звісно ж, щоб від такої оборудки не постраждали мільйони українських абонентів.

Back to top button