Новини

Клієнтів ПриватБанку атакують через телеграм: заманюють виплатами від держави

У чому суть шахрайської схеми?

Клієнти державного ПриватБанку масово стають жертвами нової схеми шахраїв. Їх заманюють у фейковий чат-бот в Telegram, обіцяючи велику суму матеріальної допомоги від держави. А далі, дізнавшись дані картки буцімто для здійснення виплати, знімають з неї всі гроші.


У прес-службі Привату розповіли, що шахраї нахабно спекулюють на матеріальних проблемах переселенців, пропонуючи їм виплату державної допомоги на суму аж у 33 тис. грн. Користувачам складно не піддатися такій спокусі. Тим більше, що для отримання грошей їм пропонують перейти у Telegram-бот додатку «Дія». А цей сервіс вже давно користується довірою українців.

Однак варто наголосити, що власного чат-боту «Дія» не має і ніколи не мала. Тобто цей чат є фейком, власноруч створеним зловмисниками. Ба більше, задуривши користувачам голову у чат-боті, шахраї з допомогою посилання відправляють їх на підробний сайт, де потрібно ввести дані своєї карти для отримання виплати. Причому цей сайт зазвичай виявляється майже точною копією сайту ПриватБанку.

Отримана кіберзлочинцями інформація про банківську картку в подальшому використовується для того, щоб зайти в особистий кабінет клієнта та викрасти кошти. Деякі шахраї йдуть ще далі: вони знімають всю суму кредитного ліміту, залишаючи свою жертву не лише без грошей, а ще й з величезними боргами.

Проте у ПриватБатку запевнили, що вже взялися за вирішення проблеми. Разом із працівниками Кіберполіції служба безпеки банку блокує всі підозрілі ресурси, канали та чати у Telegram. Тож незабаром клієнти Привату зможуть відчути себе у цілковитій безпеці.

Нагадаємо, що схожа історія із повідомленнями від шахраїв нещодавно спіткала низку клієнтів Ощадбанку. Щоправда листи їм надсилали не в Telegram, а на електронну пошту, повідомляючи про зарахування великої суми грошей на карту.

Back to top button