Новини

Гроші зникають на очах: клієнтам Привату та Ощаду приходять небезпечні повідомлення

Шахраї не припиняють своєї злочинної діяльності навіть під час війни.

Повномасштабна війна в Україні викликала черговий сплеск активності шахраїв. Зокрема нещодавно стало відомо про чергову аферу кіберзлочинців. Цього разу в небезпеці опинилися клієнти двох великих державних банків – Ощаду та Привату. Власникам карток цих фінустанов почали приходити дивні повідомлення. Що написано в цих повідомленням та чим вони загрожують отримувачам?


Деталі нового виду шахрайства розповіла у своєму Telegram Людмила Денісова, уповноважений представник Верховної Ради з прав людини. За її словами повідомлення українцям надсилають із електронних адрес, схожих на офіційні, а саме: oschadbank@vts.ua, privat24@vts.ua та privat24@gi.ua.

Уцих повідомленнях отримувача просять перейти за посиланням, щоб переглянути якісь деталі платежу чи оновити стан своїх рахунків. Проте переходити за таким посиланням ні в якому разі не можна. Інакше користувач власноруч надасть шахраю доступ до своїх грошей.

Зазвичай посилання, які злочинці розміщують у таких повідомленнях, мають на меті заволодіти особистими даними користувача. А потім за допомогою отриманих даних, наприклад паролю чи електронної пошти клієнта банку, злодій заходить у його особистий кабінет та привласнює кошти. Трапляються навіть випадки оформлення кредиту на ім’я обдуреного клієнта, або ж зняття з карти усього кредитного ліміту.

У своєму зверненні, опублікованому в Telegram, Денісова також закликала українців буду дуже уважними, не відкривати підозрілих повідомлень і тим більше не переходити за сумнівними посиланнями. Адже шахраї вміло користуються людськими слабкостями і залюбки спекулюють у своїх аферах навіть болючою для всіх громадян темою війни.

Варто зауважити, що зараз кіберзлочинці масово обкрадають українців, прикриваючись іменем благодійних організацій або вдаючи з себе волонтерів. Тож правоохоронці просять громадян перевіряти усі фонди та окремих благодійників перш ніж відправляти їм свої гроші.

Back to top button