Статті

Windows 10 прийшов кінець? Розбираємось в ситуації

Windows більше не в пріоритеті? Серйозно?

Так. У всякому разі, так сказав генеральний директор компанії в інтерв’ю Wired. «ОС не так важлива для нас. Відтепер ми спираємося на модель додатків, призначений для користувача досвід, на кроссплатформу » . Також Сатья Наделла додав, що сама ідея єдиної операційки більше не вписується в розвиток бізнесу. На думку гендиректора, майбутнє – за хмарними технологіями.

Чому Microsoft відмовляється від Windows?

Звичайно, завтра Microsoft не згорне підтримку всіх версій ОС. Windows як і раніше дуже важлива для компанії, але всередині неї зріє переконання, що це тимчасово. «Windows все ще значна частина бізнесу Microsoft, але не основа для майбутнього цієї компанії. Сатья Наделла перемикається на хмарні сервіси, на співпрацю з Google, щоб інтегрувати свої розробки глибше в Android » , – пише The Verge.

Про зміну пріоритетів повідомлялося ще в минулому році. Тоді стало відомо, що Сатья Наделла реорганізував склад команди, яка працює над операційкою. Глава Windows-напрямку вирушив на вільні хліби, а кістяк завантажили роботою над хмарними сервісами і штучним інтелектом.

[image lightbox=”1″ caption=””]https://gsminfo.com.ua/wp-content/uploads/2019/09/windows-10-mobile.jpg[/image]

Причина проста – мало того що ОС не вписується в майбутнє, так ще й дає менше грошей. Windows, яка приносила 30% від виручки в 2010 році, зараз становить всього 16%. У компанії це помітили і готові розвивати нові напрямки

Microsoft Graph? Що це?

Це агрегатор , який об’єднує в хмарі більшість сервісів Microsoft: офісні додатки, файлові менеджери, сервіси зберігання та статистики плюс, нарешті, Windows 10. А користувач знаходиться в центрі цієї екосистеми, запускаючи потрібну програму з потрібними даними.

Правда, вся це пишність орієнтоване не на споживачів, а на розробників і корпоративний сектор – Microsoft дуже хоче , щоб люди використовували Graph в повсякденній роботі. Крім того, сервіс ще на стадії тестування, тому розповідати особливо нічого. Можливо, Сатья Наделла поділиться подробицями на найближчих презентаціях.

[image lightbox=”1″ caption=””]https://gsminfo.com.ua/wp-content/uploads/2019/10/graph.jpg[/image]

А що там з Google?

The Verge пише , що в Microsoft розраховують на співпрацю з ТехноГігантом. На думку видання, творці Windows зараз зосереджені на тому, щоб сервіси типу Office відмінно працювали в будь-якій операційній системі. Включаючи мобільні.

«Microsoft вже змирилася, що Android – еквівалент Windows для смартфонів. Тому, якщо вдасться налагодити співпрацю, ми зможемо побачити кращі програми Google для Microsoft, і навпаки. Якщо діалог вийде, то Windows і Android будуть переплетені тісніше, ніж зараз » , – повідомляє ресурс. Початок покладено: спеціальний софт від Google буде в «складних» гаджетах компанії.

А з гаджетами що?

Ми вже розповідали, що нещодавно Microsoft представила два пристрої, Surface Duo і Surface Neo . Перше – смартфон, друге – планшетний ноутбук, і обидва розкладаються. На відміну від Galaxy Fold, у гаджетів «Майкрософта» дисплей НЕ гнеться – просто на обох сторонах красується по екрану. Розробки викликають скепсис навіть на тлі «розкладачок» Samsung і HUAWEI, проте компанія робить на них велику ставку.

Surface Duo
Surface Duo

Як повідомляє Wired, творці Windows вже домовилися з Google про спеціальний софт, який допоможе продуктивно використовувати обидва дисплея. Один приклад ми вже бачили в ролику – на поверхню Neo досить покласти зовнішню клавіатуру, щоб перетворити складаний планшет в ноутбук.

Про інші сценарії повідомляє той же Wired. «Скільки разів вам доводилося переключатися з телефону на комп’ютер, щоб написати довгий лист? Тепер з цим покінчено», – заінтригував Панос Панай, керівник виробничого відділу Microsoft. І показав журналістці видання трюк: запустив Outlook на смартфоні Duo. На одному екрані відкрився стандартний поштовий ящик, а на другому – форма для написання листа.

При цьому, на думку Сатьї Наделла, Duo, не буде конкурувати зі звичайними смартфонами, адже це зовсім інший тип гаджетів. «Це та категорія товарів, де ми можемо робити що завгодно. Як ноутбуки-трансформери сім років тому – люди не розуміли, навіщо це треба, а потім стали купувати » , – розповів гендиректор компанії.

І що далі?

Звичайно, важко судити про майбутнє. Як розійдеться Duo? Чи буде Google дружити? І чи виявиться успішною Graph? Не зрозуміло. Але часи, коли Windows була головною гордістю корпорації, закінчилися. Тепер Microsoft мітить в хмарні сервіси, штучний інтелект, інтеграцію з Google і новаторські залізяки. Епоха ще не пішла, але її захід вже видно неозброєним оком.

Ховати Windows рано – ОС ще поживе. Але зараз Microsoft віддає перевагу іншим проектам. Причина проста – в моді хмарні технології, мультиплатформа і проривні гаджети.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button