Новини

Android навчиться швидко передавати великі файли між пристроями

Незважаючи на те, що Android вважається найбільш функціональною мобільною операційнкой, багато можливостей iOS як і раніше їй недоступні. Відкрита файлова система, віджети і кастомні прошивки, звичайно, по своєму прекрасні, але вони ніяк не компенсують відсутність таких функцій, як, наприклад, AirDrop. Проте, в Google вчасно це зрозуміли, а тому приступили до розробки власної технології передачі даних по бездротовому з’єднанню.

Мова йде про функції Fast Share, перші чутки про яку з’явилися цього літа. По суті, вона є прямим аналогом AirDrop, дозволяючи обмінюватися навіть великими медіафайламі по повітрю. Але якщо до цього моменту це була вся інформація про майбутнє нововведення, то тепер її стало трохи більше, тому що Google вже додала Fast Share до складу “Сервісів Google Play “, де її і знайшли розробники XDA.

Як працює Fast Share

Як з’ясувалося, Fast Share задіє не тільки Bluetooth, як передбачалося раніше, а ще й Wi-Fi Direct. Ці ж стандарти використовує AirDrop. Саме завдяки їм пристрою вдається розвивати високу швидкість передачі даних. Наприклад, фотографія об’ємом 2 МБ передається практично миттєво, а відеоролик, який важить 2 ГБ, – приблизно за хвилину. Досягти такої швидкості при використанні одного тільки Bluetooth було б неможливо. Правда, на відміну від AriDrop, робота Fast Share не буде обмежена тільки смартфонами на Android, поширюючись і на хромбуки, і навіть на iPhone.

Кнопка Fast Share буде складовим елементом меню “Поділитися”, звідки користувач зможе швидко передати файл опонентові, за умови, що той перебуває в безпосередній близькості. Правда, перед цим її потрібно включити в настройках і задати коло тих, від кого смартфон зможе приймати вхідні файли. У цьому сенсі технологія передачі даних від Google знову повторює AirDrop. Але є і відмінності. Пошуковий гігант подбав про безпеку своїх користувачів і дозволив захищати з’єднання паролем.

Передача даних на Android

Взагалі здорово, що Google зважилася на подібний експеримент. Android дуже не вистачало універсального засобу передачі даних по повітрю. Той же Android Beam, який дозволяв обмінюватися файлами по NFC, був дуже обмежений як в обсягах переданої інформації, так і в відстані, на якому повинні були знаходитися користувачі. Через особливості роботи модуля ближнього поля, той, хто передає, і той, хто приймає, повинні були розташувати смартфони на відстані не більше 10-15 см один від одної. Тому Fast Share, будучи крос-платформним і куди більш далекобійним, виявиться кращим способом обміну даними.


Читай нас в Google News, Telegram, Facebook та Twitter


Back to top button