Новини

Експерти розповіли, чим відрізняється дешевий смартфон від дорогого адже зовні вони схожі

Всі сучасні смартфони зовні дуже сильно схожі один на одного. І, часом, навіть нам складно зрозуміти вартість пристрою в руках нашого співрозмовника, хоча ми любимо різного роду гаджети.

Так, смартфон за 5 тисяч гривень може також мати кілька камер, великий екран і зовні нічим не відрізнятися від дорогого. Якщо все так воно є, то навіщо платити більше? Спробуємо загальними фразами знайти відмінності без прив’язки до будь-яких конкретних пристроїв і максимально простою мовою.

Перш за все, смартфони між собою різняться начинкою – процесором і оперативною пам’яттю. І фраза «чим більше ядер, тим краще» в даному випадку не працює.

Тож чим, насправді, відрізняється дешевий смартфон від дорогого адже зовні вони так схожі

У недорого китайського смартфона може бути 8 ядер, але вони будуть працювати гірше, ніж 4 ядра від дорогого. Причина тут криється в багатьох технічних особливостях: частота процесора, архітектура, технологічний процес, тип графічного модуля. З оперативною пам’яттю трохи простіше, чим більше тим краще, однак, на якість пам’яті також впливають різні характеристики, наприклад частота і її тип (покоління, якщо хочете).

Начинка смартфона в сукупності впливає на швидкість роботи – на дорогому пристрої можна запускати багато додатків, без проблем перемикатися між ними. Також швидше буде працювати все що пов’язано з інтернетом – браузер, швидкість відкриття сторінок, різних підключень додатків.

Природно швидкість роботи самих додатків буде вищою. Окремо можна сказати про ігри – природно, вони будуть йти в іншій якості і швидше на дорогому пристрої. Також буде швидше працювати Wi-Fi, Bluetooth, мобільний інтернет і навіть … автоматичний поворот екрану!

Окремим пунктом варто пояснити якість екрану. У дорогої і дешевої моделі екран за розмірами однаковий, але якість картинки сильно різниться – впливає як тип дисплея так і його частота. Сучасні смартфони-флагмани вже йдуть з частотою 120 Гц, що робить зміну картинки плавною, а саму картинку – ідеальною.

Про камери теж варто згадати – 3 камери на дорогому смартфоні і 3 на дешевому будуть сильно одна від одної відрізнятися за якістю – на це впливає безліч характеристик, в які ми тут заглиблюватися не будемо.

Також дорогий смартфон від дешевого відрізняється якістю корпусу. Дешева модель буде більш «хисткою», а корпус дорогого пристрою може бути навіть стійким до подряпин. Звук в дорогому пристрої буде якісніший. Та чого вже говорити – навіть ліхтарик, як правило, в дорогому пристрої світить яскравіше.

Який висновок?

Wi-Fi, Bluetooth, NFC, остання версія Android, бездротова зарядка і багато іншого – все це вже є і в недорогих пристроях. Навіть корпус зовні схожий – смартфони вже давно перестали підкреслювати статус власника і основне протистояння між дешевим і дорогим пристроєм йде в наступних напрямках:

– Якість фото / відеозйомки;

– Покращення екрану;

– Начинка (процесор, пам’ять);

– Зменшення товщини корпусу і ваги пристрою;

Мабуть, все. В принципі, з усіма повсякденними справами впорається і недорогий пристрій, якщо це Android, то він не повинен бути нижче 9 версії (а краще 10-ї), якщо це iPhone – не молодший iPhone 8/10.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button