Новини

Android 10 зробить ваш старий смартфон відчутно швидшим

Навіщо потрібні оновлення? Одним вони гріють душу, тому що, якщо смартфон продовжує одержувати нові версії ОС, значить, він все ще актуальний. Для інших це основний спосіб отримати доступ до нових функцій, які раніше не були доступні за замовчуванням. А треті розраховують, що свіжа збірка Android підвищить швидкодію їх вже не самого нового смартфона до рівня апаратів актуального покоління. У це складно повірити, але Android 10 саме так і працює.


Google вбудувала в Android 10 систему під назвою Profile Guided Optimization, яка аналізує, як старі пристрої справляються з обробкою додатків з Google Play. Потім ця інформація відправляється на сервери Google, яка розподіляє її між апаратами на базі Android 10. Виходить свого роду віртуальний профіль, що складається з файлів кешу, які містять інформацію про особливості роботи додатків, але тільки в сильно стислому вигляді.

Android 10 Q

Як прискорити Android

Говорячи простою мовою, Google вирішила вивчити поведінкові особливості різних пристроїв і їх сильні сторони. Для цього компанія збирає величезний масив даних, дослідивши який, визначає, які смартфони справляються з запуском додатків швидше і як у них це виходить. Виходить, що Google бере напрацювання сторонніх виробників і відкриває до них доступ для апаратів на Android 10, які починають витрачати на відкриття програм до 20% менше часу. Звучить неймовірно? Але, знаючи талант програмістів пошукового гіганта, цей проект вже не здається нереальним.

Правда, тут варто відзначити, що Google проводила тестування тільки на власних додатках, на які компанія може надавати повний вплив, на відміну від ПО сторонніх розробників. З цієї причини ми б не стали розраховувати на відчутне збільшення швидкодії при запуску ігор, додатків для монтажу відео або обробки зображень. Проте, за словами представників Google, Profile Guided Optimization можна буде застосувати як до фірмових додатків компанії, так і для сторонніх аплікацій.

Кеш в Android

Те, що Google вдалося прискорити запуск додатків в Android 10, – безумовно, здорово. Але тут важливо згадати, що операційна система компанії завжди була схильна до накопичення даних, які не тільки не покращували її роботу, а, навпаки, приводили до уповільнення сумісних пристроїв і проявів системних лагів. Тому не дуже зрозуміло, чи дійсно файли Profile Guided Optimization, в яких міститься «пам’ять предків», виявляться настільки ефективними, що не перетворять флагманський смартфон на щось, що терміново потребує заміни.

Back to top button