Hardnews

Розкрита таємниця походження місячної води

Тіні, що відкидаються шорсткою поверхнею Місяця, створюють невеликі холодні точки, в яких водяний лід може накопичуватися навіть в суворий місячний час доби.

Про те, що на Місяці є вода, вчені знають давно. Мова йде не про рідку воду, а про водяний лід. Вчені знали, що він утворюється в глибоких кратерах – туди сонячне світло не може вступити. Але його поява в інших місцях на Місяці залишалася загадкою, пише SciTechDaily.


Раніше створені комп’ютерні моделі припускали, що будь-який водяний лід, що утворюється на поверхні протягом місячної ночі, повинен швидко згоріти при появі Сонця. Вода не повинна «вижити» в таких умовах.

У новому дослідженні вчені Девідссон і Сона Хоссейні переглянули дані комп’ютерних моделей і помітили, що в них не була врахована шорсткість поверхні Місяця. Природний супутник Землі усипаний валунами, вони створюють тінисті області. Ці області повністю не зникають протягом місячного дня.

[tie_full_img]Вода на місяці[/tie_full_img]

Оскільки немає щільної атмосфери для розподілу тепла по поверхні, надзвичайно холодні затінені області, де температура падає до -210 ° C, можуть бути сусідами з гарячими ділянками, вразливими до Сонця. На останніх температура досягає 120 ° C.

У міру того як Сонце рухається протягом місячного дня, поверхневий іній, який може накопичуватися в холодних затінених областях, повільно піддається впливу сонячного світла і циркулює в екзосфері Місяця. Потім молекули води знову замерзають на поверхні, накопичуючись у вигляді інею в інших холодних затінених місцях. Таким чином, вода рухається між поверхнею Місяця і тонкою місячною атмосферою.

Читай наші новини в Google News, Telegram, Facebook та Twitter


Back to top button