Hardnews

Експерт розповів про наслідки зволікання з вакцинацією

Занадто повільне проведення масової вакцинації населення різних країн від коронавірусу може привести до виникнення і швидкого поширення нових, більш заразних штамів і варіантів. Таку думку висловив інфекціоніст з Університету Огаста в американському штаті Джорджія Роджер Макартур.

«Якщо ми будемо діяти повільно, якщо будуть райони, де охоплення вакцинацією, скажімо, менше 20 відсотків, думаю, поширення буде дуже, дуже швидким. З іншого боку, якщо говорити про райони, де охоплення вакцинацією становить 60 відсотків, де знижується число випадків [зараження], продовжують в деякій мірі дотримуватися норм соціального дистанціювання, там, я думаю, швидкого поширення не буде », – розповів експерт.

Інфекціоніст допустив, що в окремих випадках поширення нових різновидів вірусу, в тому числі варіанту «дельта», може зажадати повторної вакцинації. Можуть знадобитися препарати, спеціально розроблені проти окремих мутацій. Макартур визнав, що на сьогоднішній день «дельта плюс» є найбільш небезпечним і заразним різновидом коронавірусу з усіх зафіксованих.

«Згідно з наявними оцінками, він на 50 відсотків або навіть на 60 відсотків більше заразний, ніж варіант” альфа “, який, в свою чергу, більш заразний, ніж первісний різновид SARS-CoV-2», – пояснив експерт.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button