Бізнес та акції

“Ощадбанк” збираються продати: до чого готуватися клієнтам

“Ощадбанк” хоче викупити Європейський банк реконструкції і розвитку. Принаймні його частину. Крім цього, уряд хоче мінімізувати кількість держсектора в області фінустанов.

До Верховної Ради надійшов законопроект на розгляд, на підставі якого “ОщадБанк” може стати частиною Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Це обов’язкова умова для того, щоб у фінустанові був приватний капітал.

Сьогодні в Україні активні 73 банки, три з яких є власністю держави. Якщо зменшиться кількість державного сектора в області фінустанов, то це допоможе побороти корупцію в даній області.

Після того, як банк стане приватний, варто очікувати мінімізації втрат для держави. Крім цього, уряд також хоче передати скандальний “ПриватБанк” в приватні руки, однак на даний момент зробити це нереально, тому що у банку є безліч незакінчених проблем. А ось в “Ощадбанку”, в порівнянні з “ПриватБанком” все добре, тому він відкритий для іноземних інвесторів.

Європейський банк реконструкції і розвитку, який може стати співвласником “Ощадбанк” повідомляє, що після зміни структури сервіс банку буде покращено. Крім цього, інвестор планує поліпшити ПЗ банку, що позитивно позначиться на його роботі.

Фінансові експерти стверджують, що проблеми можуть виникнути тільки у тих фіз.осіб, у яких є вклади в банку більше 200 000 грн. Це безпосередньо пов’язано з тим, що ФГВФ не може гарантувати клієнтам відшкодування великих сум грошей. Тому фізособам з такими великими вкладами радять подумати про свої гроші до того моменту, як “ОщадБанк” перейде в нові руки. На даний момент відомо, що гарантія держави на вклади буде активна протягом півроку після змін в банку.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button