Softnews

Як безлімітно обмінюватися файлами, десятками гігабайт зберігаючи їх в Telegram та чи безпечно це все

Telegram – це не просто месенджер. Ми стверджуємо це з усією відповідальністю, тому що особисто нам він замінив не тільки соціальні мережі, але і безліч інших сервісів. З його допомогою ми читаємо новини, блоги, отримуємо пошту, робимо обмінні операції з криптовалютою і багато чого ще.


Сам того не підозрюючи, Павло Дуров створив кращу на ринку супер-програму, яка розвивається семимильними кроками і вже давним-давно випередила WhatsApp (в Україні). А тепер Telegram ще й перетворили в безлімітний файлообмінник.

Користувач GitHub з ніком Poto05 зробив телеграм-бота під назвою Uploadgram, який дозволяє використовувати Telegram для обміну файлами. А оскільки за замовчуванням месенджер пропонує можливість обміну даними в необмежених об’ємах, у користувачів з’явився безлімітний файлообмінник абсолютно безкоштовно.

Як завантажити Uploadgram

  • Додайте бота Uploadgram собі в Telegram за цим посиланням;
  • Прийміть угоду користувача, яка з’явиться на екрані;
Так виглядає процес взаємодії з ботом Uploadgram
  • Завантажте в чат з ботом будь-який файл, який хочете відправити;
  • Дочекайтеся закінчення його завантаження і створення посилання на нього.

Посилання, яке вам надасть Uploadgram, можна відправити користувачеві, для якого і призначався файл. Причому це може бути взагалі все що завгодно – від картинки або аудіозапису до інсталяційного файлу програми або великого архіву з різними медіа. Telegram не чинить перешкод користувачам і не обмежує їх у об’ємах завантаження.

Для зручності користувачів в Uploadgram передбачена можливість видалити файл, перейменувати його або завантажити собі назад. При цьому, судячи з усього, бот не видаляє завантажені файли з часом, а зберігає їх нескінченно довго. Тому його можна використовувати не тільки як файлообмінник, а й як хмарне сховище. Правда, зберігати там резервні копії та інші типи даних зі зрозумілих причин неможливо.

При бажанні ви можете користуватися Uploadgram і без бота. У сучасному світі практично-версія, яка доступна за цим посиланням. Тобто ви можете обмінюватися даними зі своїми контрагентами, без реєстрації в Telegram і не розкриваючи своєї особистості. Правда, враховуйте, що сервіс вимагає від користувачів не завантажувати на сервери контент для дорослих, який буде віддалятися, а порушники – блокуватися.

Як зберігати дані в Telegram

Втім, потрібно бути акуратним з Uploadgram. Незважаючи на те що розробник виклав вихідний код свого бота на GitHub, запропонувавши всім бажаючим вивчити його і переконатися в абсолютній прозорості та чесності, ми б не стали довіряти сервісу якісь цінні дані. Ні, ми не боїмося, що їх хтось вкраде – тут як раз з цим проблем бути не повинно. Ми боїмося, що ці дані в якийсь момент можуть просто видалити.

Справа в тому, що хоч Telegram і не обмежує користувачів в об’ємах даних при завантаженні, очевидно, що самому сервісу це коштує чималих грошей. А, оскільки аудиторія месенджера постійно розширюється, то і витрати на обслуговування серверів, де будь-який бажаючий може зберігати гігабайти даних, відповідно збільшуються. Тому варто очікувати, що в недалекому майбутньому Павло Дуров просто прикриє цю лавочку.

Чому ми так думаємо? Та тому що аналогічним чином вже вчинила Google. Компанія оголосила про закриття безлімітного сховища в Google Фото, хоча явно в її інтересах було, щоб користувачі ділилися з нею своїми даними. Адже знімки – це колосальне джерело інформації, яке дозволяє отримати масу різнокаліберних відомостей про користувача і навчити з їх допомогою власні алгоритми і нейромережі.

Так що, мабуть, як файлообмінником Uploadgram цілком можна користуватися, а ось завантажувати туди якісь цінні відомості все-таки не варто. З цієї точки зору куди краще буде скористатися чатом з самим собою, який називається «Вибране». Адже навіть якщо Дуров закриє необмежене сховище даних в Telegram, ваші дані явно залишаться при вас, а ось бота з усім його вмістом цілком можуть заблокувати.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Back to top button