Softnews

Перетворюємо смартфон в далекомір-рулетку для вимірювання квартир і будинків

Якщо ви хочете обчислити розміри кімнати або окремих предметів за допомогою мобільного телефону, то можете використовувати спеціальні програми для Android і iOS. Деякі з них працюють з доповненою реальністю (Augmented Reality), а інші застосовують сенсори смартфонів.

Вимірюємо приміщення за допомогою мобільного телефону

Якщо ви хочете виміряти приміщення, вам зовсім не обов’язково знадобиться метр або лазерний далекомір. Замість них ви можете використовувати свій смартфон. Додаток Moasure працює як на моделях на Android, так і на iPhone. Він використовує датчики руху і акселерометри смартфона. Камера для вимірювання додатка не потрібна.

Перш ніж виконати перший вимір, вам потрібно буде відкалібрувати додаток. Для цього піднесіть смартфон до стіни так, щоб стрілка на екрані була спрямована вгору. Коли процес буде завершений, ви зможете вимірювати все навколо.

Крім іншого Moasure можна використовувати для вимірювання висоти приміщення або кутів. Для різних вимірювальних операцій є відповідні вказівки. В процесі необхідно розміщувати смартфон на початку і в кінці об’єкта / відстані. Відповідно, якщо ви розмістите гаджет в кутках кімнати, то зможете розрахувати площу приміщення. А якщо врахувати значення висоти, яку також можна виміряти в додатку, вийде розрахувати об’єм кімнати або об’єкта.

Якщо ви хочете виміряти велику відстань, має сенс встановити проміжні точки вимірювання. Для цього просто вкажіть свій смартфон по черзі на кілька точок однієї лінії.

Як виміряти простір за допомогою iPhone

Якщо у вас є iPhone, який працює на iOS 12 або пізнішої версії, ви можете використовувати додаток «Рулетка» для виміру розмірів приміщення. Додаток працює з камерою iPhone, а точніше, з доповненою реальністю (AR).

Після того, як ви відкриєте програму, її також буде необхідно відкалібрувати. Для цього виконайте вказівки на екрані. Коли калібрування буде завершена, з’явиться коло з пунктирною лінією. Щоб автоматично виміряти об’єкт, «спіймайте» його за допомогою програми і натисніть на коло.

Якщо ви хочете вручну виміряти об’єкт або простір, натисніть значок «+». Потім ви можете встановлювати точки до тих пір, поки весь предмет не буде виміряно. Додаток обчислює відстані між точками автоматично. Щоб визначити розміри приміщення, встановіть кілька точок в кутах кімнати і розрахуйте відстані між ними. Оскільки таким же чином можна дізнатися висоту приміщення, то в підсумку реально обчислити його об’єм.

AR вимірювання за допомогою Android-телефонів

Щоб виконати вимір в доповненій реальності за допомогою Android-смартфона, ваш телефон повинен підтримувати ARCore. Якщо технологія доступна вашій моделі, можете встановити додаток Google Measure.

Він працює таким же чином, як Рулетка на айфонах: можна міряти довжину і висоту, обчислювати площу приміщень і об’єм предметів. У додатку ви також можете вибрати одиниці виміру: дюйм і метр / сантиметр.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button