Статті

Як безпечно купувати товари на OLX: важливі правила, які варто знати

У кожного з нас регулярно виникає потреба в покупці якогось товару або послуги і часом буває нерозумно купувати товар новим з магазину або користуватися послугою з завищеною ціною. У зв’язку з цим ми заходимо на сайти з оголошеннями, найпоширеніший з них – OLX.

В інтернеті «ходить» величезна кількість мемів і жартів на тему неадекватних продавців і покупців, а також є безліч історій про шахраїв і обдурювання людей, можливо навіть ви особисто стикалися з проблемами при купівлі або продажу особистих речей або послуг.

Щоб убезпечити себе і близьких від неприємних ситуацій пропонуємо вам розглянути ряд правил при покупці чого-небудь на інтернет-майданчиках.

1. Шукайте ретельно.

Пошук – одна з головних умов успішної і вигідної покупки товару або послуги.

Перші рядки пошуку найчастіше займає реклама, ну а далі йдуть оголошення за датою завантаження. Не потрібно відразу ж кидатися на першу-краще оголошення, варто перегорнути і переглянути десятки варіантів бажаної речі, щоб знайти найбільш підходящий для себе варіант.

Також, варто розуміти, що люди частіше за все не «паряться» про назву оголошення, тому пошук потрібно проводити за кількома «ключовими словами».

Наприклад, якщо ми шукаємо комп’ютерну мишу, то пошук будемо проводити за кількома «ключовими словами»: комп’ютерна миша, мишка, ігрова миша і т.д.

2. Проводьте аналіз оголошення.

Другим кроком, після перегляду маси оголошень, буде аналіз обраних нами варіантів. Тут наше завдання знайти реального продавця товару.

  • Картинка оголошення.

Якщо на картинках є додаткові логотипи інших сайтів оголошень, номери телефонів, якісь зайві написи або товар на картинках виглядає неприродно, то варто насторожитися. Найчастіше так роблять, перекупники товарів, ріелтори, і навіть шахраї. У них величезна кількість оголошень і зовсім немає часу їх оформляти, тому вони беруть фотографії з інтернету, копіюють чужі фото або маркують фото своїми номерами, щоб не копіювали вже їх фотографії.

  • Опис оголошення.

Те ж стосується і опису, будьте уважні, якщо в описі тільки кілька слів або ж навпаки, занадто багато тексту. Також бувають нестикування опису товару та його фото, в тексті можуть бути якісь посилання і номери телефонів, це теж ознака недобросовісного продавця.

Якщо тексту занадто мало, найчастіше продавець або приховує якусь інформацію про товар, або масово створює оголошення і у нього немає бажання заповнювати опис.

Якщо тексту забагато, швидше за все ви маєте справу з підприємцем або дрібним магазином, який хоче максимально зачепити вашу увагу, дати безліч варіантів вибору і переваг товару, щоб швидше щось продати.

Реальний же продавець пише опис середнього об’єму і часто вказує якусь особливість товару, яку може знати тільки він.

3. Дізнавайтеся, питайте, перевіряйте і дивіться особисто.

Останнім етапом, звичайно, буде сама покупка товару або послуги.

  • Не варто боятися запитувати щось і перевіряти товар. Потрібно розуміти, що ви нічим не зобов’язані продавцеві і маєте справу з б.в. речами без гарантії, тому ваше право переконатися в його стані та якості.

Якщо ж продавець вас квапить, вмовляє або починає якось «викручуватися» відповідаючи на питання, то будьте обережні.

Якщо спілкування відбувається в додатку, то ніколи не переходіть на сторонні посилання для оплати, так роблять шахраї, дотримуйтесь тільки правил майданчика з оголошеннями.

  • Якщо все-таки хочете купити онлайн, то використовуйте тільки OLX-доставку, оскільки в даному випадку OLX є гарантом. Продавець може запропонувати відправити посилку передоплатою, від цього можуть виникнути проблеми, він може відправити все що завгодно, а повернути гроші ви вже навряд чи зможете.

Якщо хочете точно переконатися в якості товару, попросіть відправити продавця додаткові фотографії товару.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button