Бізнес та акції

«ПриватБанк» і «Ощадбанк» можуть істотно підняти ціну за обслуговування карток

Представники великих українських банків, включаючи «ПриватБанк» і «Ощадбанк», стурбовані діями влади, спрямовані на регулювання банківського сектора. Якщо депутати ухвалять законопроект, який змусить фінустанови знизити комісію за свої послуги, то від цього постраждають клієнти, так як банки збільшать вартість обслуговування карткових рахунків.


Дана ситуація склалася через законопроект №4354, який зараз розглядається Верховною Радою України. Даний документ регулює банківський сектор країни, наближаючи його до європейських реалій. А саме – банки повинні зменшити комісію за свої послуги на порядок, причому висота комісійних відрахувань раз і назавжди буде встановлена до певної цифри. Законопроект знаходиться на розгляді у депутатів, зараз він ще не прийнятий, однак є всі передумови вважати, що документ буде затверджений.

Керівники всіх українських банків стривожені – вони впевнені, що вітчизняний ринок не готовий до таких змін, а самі фінустанови будуть нести колосальні фінансові втрати в разі прийняття проекту. Частина цих втрат вони обов’язково перенесуть на користувачів, тобто будуть змушені підняти вартість обслуговування клієнтських рахунків. За попередніми оцінками, за кожну особисту і корпоративну картку людина буде платити мінімум 200 гривень на місяць. Також банки не зможуть більше вести плідну співпрацю із зарубіжними платіжними шлюзами, так як це буде невигідно і фінансово збитково. Тобто різні сервіси, як Google Pay і Apple Pay, більше не будуть підключені до українських банків, тому розплачуватися за додатки звичайними картками більше буде не можна.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Back to top button