Статті

Багатопіксельні камери на смартфонах, наскільки вони потрібні?

Тренд на багатопіксельні камери зараз актуальний як ніколи. Однак, чи дійсно вони так важливі, або це черговий маркетинговий прийом, щоб заманити наївних покупців? Зараз розповімо.

Більше 12 МП не потрібно

Яскравий приклад того – Apple і Google. Останні новинки обох компаній ( Pixel 5, iPhone 11, iPhone 12 і т.д.) є відмінними камерофонами і знімають з шикарною якістю незважаючи на те, що розширення їх сенсорів не перевищує 12 МП. Для порівняння у топових китайських флагманів Xiaomi встановлені датчики на 108 МП. У чому ж секрет?

Pixel 4a

Справа в тому, що навіть при наявності датчика з роздільною здатністю 48, 64, 108 МП і т.д., за замовчуванням знімки робляться в 12 МП. Підвищене розширення – додатковий режим. Причому найчастіше зроблені в ньому знімки мінімально відрізняються від 12-мегапіксельних. Різниця настільки мала, що її неможливо помітити з екрану телефону. Тільки якщо відкрити обидва зображення на великих моніторах, і провести ретельне попіксельне порівняння.

камера

При цьому знімки, зроблені в підвищеному розширенні, займають значно більше місця на флеш -накопичувачі. З огляду на те, що виробники поступово відмовляються від впровадження в гаджети слотів під флешку, ця проблема стає більш вагомою і доводиться запарюватися з хмарними сховищами. Ну і не варто забувати про те, що на такі знімки йдуть ресурси смартфона, витрачається батарея.

Відеозйомка

Тут справи йдуть ще цікавіше. Оптимальним розширенням для зйомки відео зараз є 4К. При цьому зняти такий ролик цілком під силу сенсору з роздільною здатністю 12, а то і зовсім 10 МП. Так, поступово впроваджується зйомка в 8К, але це більше екзотика – важать такі файли багато, на ютуб вони завантажуються довго, та й різниця в якості в 8К не така величезна як між FHD і 4К. Однак, навіть для зйомки такого відео цілком вистачить 33-мегапіксельного датчика. Все інше – надлишок.

Таким чином можна зробити висновок, що кількість МП відіграє мінімальну роль і приділяти особливу увагу цьому моменту не варто.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button