Як відключити непотрібний додаток на смартфонах Xiaomi, який має повний доступ до всіх ваших даних

Зараз на головній

Після однієї з останніх статей про чищення MIUI від сміття, один з читачів запитав з приводу застосування «Генератора журналів» і його призначення. Ми (якщо вже поставили за мету прибрати з телефону весь мотлох) почали шукати інформацію. Про те, що вдалося знайти розповімо в цьому матеріалі.


Відразу зазначимо, що цей додаток поки встановлено не у всіх смартфонах Xiaomi, але в найближчих оновленнях його впровадять практично в усі прошивки. Тому навіть якщо, не знайдете його зараз, ви будете знати, що робити з ним в майбутньому.

Отже, якщо зайти в «Налаштування» -> Програми -> Всі програми -> Показати всі додатки, і набрати в пошуковому рядку «Генератор журналів», ми побачимо програму із позначкою кота (так званий CatchLog).

Що нас  насторожило?

По-перше, цей додаток, на постійній основі передавав дані через мобільний інтернет, отже, чинив негативний вплив на розрядження смартфона, а також мав доступ до необмеженої фонової активності.

По-друге, якщо зайти в «Дозволи додатків» -> Три крапки -> Всі дозволи, то ми побачимо, що ця програма має доступ практично до всього, але що особливо важливо, може відключати сплячий режим смартфона, а, отже, навіть в моменти коли пристрій неактивний, його фонова активність може задіяти ресурси системи.

Включивши логіку, ми припустили, що «Генератор журналів» відповідає за створення прихованого журналу повідомлень, який потрібен для виявлення фантомних повідомлень (звук є, а повідомлення немає). Знайти його ви можете через Activity Launcher.

Але покопавшись на форумах з’ясували, що цей додаток відповідає за доступ до меню з інформацією про батарею, яка виводиться на екран якщо набрати в телефоні

Тут все встало на свої місця і стало зрозуміло, навіщо цій службі стільки дозволів. Вона ж по суті моніторить взагалі всі показники батареї смартфона. А будь-який моніторинг, як відомо, задіює ресурси системи.

Тому відразу після отримання цієї інформації, «Генератор журналів» був відключений за допомогою програми ADB App Control, і жодних негативних наслідків на своїх смартфонів ми не виявили, використовуючи їх як зазвичай.

Більш того, власники Redmi Note 10 Pro знають, що через “сиру” прошивку, у смартфона є проблеми з постійним активним режимом (телефону не спиться), так ось, після відключення CatchLog, активний режим прийшов в норму.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,726Фанитак
500Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Більше схожих статей