Softnews

Як перевірити, чи підтримує ваш ноутбук Wi-Fi 5 ГГц і що робити, якщо ні

В даний час користувачі все частіше придивляються до роутера на частоті 5 ГГц. І не дивно – не дивлячись на меншу сферу покриття, вона забезпечує в рази вищу швидкість, ніж старенький діапазон 2.4 ГГц. Крім того, поки що в 5 ГГц менше перешкод від роутерів сусідів.

Як правило, якщо користувач прийняв рішення про покупку швидкісного роутера / маршрутизатора, то він купує його для мобільних пристроїв, але частіше все ж для ноутбука.

Тому в багатьох виникає запитання – чи підтримує ноутбук частоту 5 ГГц? На це питання можна відповісти ствердно, якщо ноутбук останніх 5 років випуску. У них вже за замовчуванням вбудовують підтримує 5 ГГц модуль. Якщо ноутбук старше, то потрібно перевіряти.

Є кілька способів перевірити це. Але навіть якщо з’ясується, що ноутбук не підтримує 5 ГГц, це не привід відмовлятися від покупки нового швидкісного роутера, бо ситуацію можна виправити.

Перевіряємо підтримку 5 ГГц

1. Командний рядок

Заходимо в командний рядок і вводимо таку команду – netsh wlan show drivers

Перегорнемо трошки вгору, і якщо побачимо напис 802.11 ac, то ноутбук підтримує потрібну герцовку

2. Диспетчер пристроїв

Заходимо в диспетчер пристроїв. Якщо не знаєте як зайти туди, то натискаємо правою кнопкою миші по значку windows на панелі завдань і вибираємо потрібний пункт.

Далі знаходимо пункт “Мережеві адаптери” і шукаємо свій wifi модуль. Тут залежить від того, який у вас виробник, свій ми виділили червоним. Коли знайдете свій, натисніть на нього 2 рази

Тут заходимо у вкладку “Додатково”. І якщо ваш модуль підтримує 5 ГГц, то ми побачимо окремі пункти, де можна вибрати між 2.4 і 5.

3. На сайті виробника

Якщо ви знаєте модель вашого ноутбука, то просто загугліть його, і в характеристиках, як правило, вказується на те, який wifi модуль там встановлено.

4. Перевірити на роутері з 5 ГГц

Власне, якщо у вас вже є в наявності роутер з потрібною герцовкой. То просто зайдіть в мережі wifi, і спробуйте виявити мережу 5 ГГц. Якщо ноутбук виявить тільки 2.4 ГГц, то 5 ГГц він не бачить.

Що робити, якщо 5 ГГц не підтримує

Як ми вже говорили вище, не відмовляйтеся від покупки нового швидкісного роутера. Просто доведеться докуповувати одну маленьку деталь для ноутбука.

Вам потрібно з’ясувати, який саме wifi модуль у вас використовується в ноутбуці. Скоріш за все він у вас один з двох форм Mini PCI-e. Розбиратися в назвах особливо не потрібно, просто перевірте форму

Різниця гадаємо помітна. Радимо розібрати ноутбук і з’ясувати, який модуль у вас.

Наприклад, на Aliexpress вони взагалі не дорогі. В районі 400 гривень можна спокійно замовити.

Який модуль 5 ГГц краще взяти?

Рекомендуємо взяти, на майбутнє, модуль AX з підтримкою wifi 6. Це новий високошвидкісний стандарт, який можливо колись прийде в широке користування. Крім того, разом з wifi, ви оновите свій Bluetooth до 5 версії, що для когось може бути досить важливо.

Встановити модуль також не складе труднощів навіть для новачка. Просто відчепіть 2 контакти від старого, відкрутіть гвинти, вийміть модуль з лотка, вставте новий і підключіть кабелі на ті самі місця.

Після встановлення потрібно встановити драйвера. Для цього доведеться гуглити назву свого модуля і завантажити на нього драйвера. Можливо посилання на драйвера будуть доступні разом з модулем. Але проблем з цим не виникне, не переживайте, всі модулі доступні до встановлення.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button