Hardnews

Для чого потрібен перемикач на адаптері для microSD карт?

Багато хто з вас напевно користувався перехідниками для карт пам’яті microSD і швидше за все ви не звертали уваги на непримітний перемикач з боку, зараз розберемося для чого він потрібен.


Що таке адаптер?

Адаптер – перехідник, який дозволяє використовувати карти пам’яті MicroSD в роз’ємі для SD-карт.

Такі роз’єми для адаптерів зустрічаються в різних моделях цифрових фото і відеокамер, планшетних пристроїв, ноутбуків, принтерів, картридерів та іншій техніці.

Найчастіше він продається разом з microSD картою, як необхідне доповнення. Необхідність його з’явилася тоді, коли карти пам’яті почали виробляти в менших розмірах, а розміри роз’ємів самої техніки залишилися колишніми.

Можна помітити на деяких адаптерах поруч з перемикачем є напис Lock зі стрілочкою. Lock перекладається як – замок, замикати. Перемикач Lock присутній на flash картах SD і на адаптерах, які потрібні як перехідник для підключення flash карт microSD в слот картридера.

Для чого потрібен перемикач lock?

Сам по собі цей перемикач представляє з себе пластмасовий рухливий механізм розташований на ребрі перехідника.

 

Його головний зміст – захистити ваші особисті дані від випадкового або несанкціонованого видалення, а також випадкового перезапису. Цей важіль може перебувати в двох положеннях, активного захисту і не активним.

Ви, можливо, уявляєте, що перемикач змикає або розмикає якісь контакти, що знаходяться в картці пам’яті, але це не так, функція його чисто механічна.

Він ніяк не взаємодіє з внутрішніми компонентами перехідника і ніяк їх не стосується в прямому сенсі.

Тому, навіть якщо перемикач зламається в невідповідний момент, його легко можна замінити будь-яким підходящим шматочком пластмаси, тому що на електронну начинку карти він ніяк не впливає.

Внутрішня будова адаптера

У механізмі роз’єму ноутбука або пристрою, що приймає адаптер, є вимикач, який натискає або не натискає в одному зі своїх положень перемикач Lock.

Якщо перемикач Lock знаходиться в положенні блокування, то він натискає на механізм всередині і комп’ютер розпізнає карту як захищену.

За яких обставин варто скористатися перемикачем lock?

  • Якщо ви не хочете, щоб хтось видалив, змінив, копіював або перемістив ваші файли
  • Якщо ви вставляєте карту пам’яті в незнайомий комп’ютер для перегляду файлів і хочете убезпечити карту від попадання вірусів з комп’ютера
  • Якщо ви не хочете, щоб хтось перемістив непотрібні вам файли на вашу карту пам’яті

В цілому, ми помітили, що ніхто і ніколи з наших знайомих цим перемикачем не користувався. Все тому, що дані перехідники застарівають.

Зараз велика кількість сучасних методів перенесення даних, найчастіше люди просто скидають файли по мережі інтернет і так виходить набагато швидше. Однак, ситуації можуть виникнути різні, тому інформація буде зовсім не зайвою.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Back to top button