Статті

Дослідження показали, що дає більше випромінювання – смартфон чи мобільна вишка оператора

Наші постійні читачі в курсі, що нещодавно ми придбали детектор електромагнітного випромінювання. Купівля ця не випадкова. За допомогою цього приладу хочемо провести ряд порівняльних експериментів, щоб перевірити деякі міфи щодо радіовипромінювання в мобільному зв’язку. Сьогодні розповімо про результати замірів випромінювання від мобільних станцій і смартфона (в різних режимах) всередині квартири.


Заміряти ми будемо ЩПЕ – щільність потоку енергії. Це верхній рядок нашого детектора (червоний прямокутник – буква “S”). Для житлових приміщень норма ЩПЕ становить 10 мкВт / см2. Хоча конкретні цифри не такі важливі, оскільки прилад у нас найпростіший і точністю професійних вимірювачів не володіє. А ось відносні результати дуже цікаві.

Вікна однієї з кімнат квартири виходять відразу на у мобільні вишки: Київстар і Vodafone. Працюють вони у всіх стандартах, а до найближчої антени буквально 50 метрів. Але максимум випромінювання в квартирі не від цієї станції, а від антен вишки Київстар що на відстані 80 метрів. Ця антена дивляться в бік мій квартири майже під прямим кутом.

В середньому в приміщенні, вікна якого виходять в бік мобільної станції ЩПЕ дорівнює 10-20 мкВт / см2

Звідси і досить високі результати вимірів ЩПЕ. У центрі кімнати значення становлять від 10 до 20 мкВт / см2. Біля вікна це вже 20-30, а з відкритим вікном 50-60 мкВт / см2. До слова сказати, ЩПЕ більше 60 мкВт / см2 поки ми не зустрічали, якщо брати саме заміри від мобільних станцій, навіть на вулиці.

Прямо біля вікна, що виходить в бік мобільних станцій значення вище норми в 5 разів

Тепер виміряємо показники смартфона.

Заміри спеціально проводили в іншій кімнаті, де фонові значення ЩПЕ (щільність потоку енергії) складають близько 0,5 мкВт / см2. Смартфон, що лежить в режимі очікування підвищує показники до 1-1,5 мкВт / см2, причому не завжди, а періодично – кілька разів на хвилину.

Варто смартфон розблокувати і ЩПЕ росте до 2-3 мкВт / см2. Відкриваємо браузер – 5-7 мкВт / см2. І поки ми переходили по різних сторінках, просто їх гортаючи вниз значення трималися в цих межах.

Під час перегляду інтернет-сторінок показники піднімаються до 5-7, а іноді і 10 мкВт / см2

Іншими словами, звичайний перегляд сторінок в інтернеті вже викликає в 10 разів більше випромінювання від мобільного зв’язку, ніж фонове випромінювання від мобільних станцій, що знаходяться поруч з будинком.

Але принципово інша картина складається коли ми спробували запустити Speedtest, тобто поміряти швидкість передачі даних. Під час скачування (DL) значення ЩПЕ піднялися до 40 – 50 мкВт / см2, а під час завантаження (UL), тобто коли смартфон передавав дані в сторону мобільної станції – до 80-99,9мкВт / см2. Прилад зашкалив!

І така картина буде спостерігатися не тільки під час виміру швидкості, але і, наприклад, перегляду відео, завантаження великих файлів, оновлення програм і т.д., тобто коли йде інтенсивна передача даних.

Не хочемо нікого лякати, оскільки всі ці значення вважаються допустимими, а смартфони проходять перевірку на сумісність гігієнічним вимогам перед надходженням у продаж. Але ці виміри зайвий раз показують, що якщо вже і боротися зі шкодою від мобільного зв’язку, то починати потрібно з відмови від смартфона, а не зі скарг на встановлені мобільних станцій.

Результати замірів ЩПЕ для різних режимів роботи смартфона

Чим далі буде знаходиться мобільна вишка – тим сильніше буде потужність випромінювання від смартфона, щоб він зміг передати інформацію в мережу.

У наступних публікаціях розповімо, які значення ЩПЕ ми отримали під час дзвінка по смартфону і телефону, де сильніше випромінювання: під станцією або на відстані від неї, а також результати інших цікавих експериментів.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Back to top button