Бізнес та акції

«Приватбанк» і Monobak можуть задерти ціни і відключити Google Pay і Apple Pay

Представники великих українських банків висловили невдоволення новим законопроектом Верховної Ради, який передбачає зниження комісії за еквайринг. Якщо документ буде прийнятий, банківські організації підвищать ціни на свої послуги і відключать популярні закордонні цифрові сервіси, включаючи Google Pay і Apple Pay.

Дану інформацію надав Разван Мунтеану, заступник голови правління «Приватбанку». Його підтримав Олег Горохівський, один із засновників великого українського банку «Монобанк». На думку цих досвідчених менеджерів, законопроект практично знищить вітчизняні фінустанови, які втратять колосальні гроші з-за зниження комісії. Пільгові програми обслуговування карток будуть згорнуті, ціна підвищиться до 200 гривень на місяць і більше, половина POS-терміналів в торгових точках виявляться на грані відключення через збитковість, а банки стануть відмовляти великим сервісам, на зразок Google Pay і Apple Pay, в обслуговуванні . Більш того – сама держава стане втрачати не менше 4 млрд гривень в рік, а всі напрацювання щодо зниження кількості готівки і підвищення попиту електронних платежів будуть знищені – частота використання електронних платіжних засобів знизиться з з 55,2% до 25, 6%.

Що стосується держави, то її позиція така – за європейськими стандартами комісія еквайрингу не повинна перевищувати 0,2%, а в Україні вона коливається на рівні 1,5%. Той факт, що український ринок просто не готовий до європейських стандартів «верхівку» абсолютно не хвилює, про що відкрито говорить Мар’ян Заблоцький, член Верховної Ради.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button