Статті

Хто буде будувати приватні мобільні вишки в Україні

Приватні мобільні мережі – це мережі мобільного зв’язку, які обслуговують працівників якоїсь однієї організації. Звідси інша їх назва – непублічні (Non-public Network – NPN) мережі. Сьогодні розповімо про три сценарії будівництва приватних мереж.

Створити свою мобільну мережу, включаючи базові станції, транспортну інфраструктуру, центральний комутатор, бази даних – справа не тільки дорога, але й доволі складна. Проте інтерес до таких мереж зростає і в майбутньому вони можуть навіть позмагатися з Wi-Fi. Тому багато учасників цього ринку і держава, в тому числі, можуть стати творцями приватних мобільних мереж.

Публічні мобільні оператори

Звичайно ж першими, хто зацікавився в будівництві приватних мереж стали звичайні мобільні компанії. З одного боку вони не хочуть, щоб пристойний шматок доходів від роботи з великим бізнесом перекочував до когось ще. З іншого боку, це можливість наростити доходи, ще більше прив’язавши підприємства до себе.

Цьому сценарію також сприяє те, що традиційні мобільні компанії мають великий досвід у створенні мобільних мереж, можуть пропонувати готові рішення, контролювати всі ланцюжки постачання обладнання, ну і головне – володіють частотним спектром. Тому саме зараз багато мобільних компаній по всьому світу або активно вивчають це питання, або вже пропонують свої послуги і будують приватні мережі.

мобільні вишки

Нейтральні оператори

Інший варіант передбачає створення нових, тобто нейтральних мобільних компаній, які будуть спеціалізуватися на будівництві та обслуговуванні приватних мереж. На відміну від стандартних мобільних операторів вони будуть будувати свої мережі тільки в окремих місцях з високим абонентським навантаженням і на конкретних підприємствах, з якими вдалося домовитися.

Нейтральні оператори можуть бути умовно нейтральними і входити до складу материнських мобільних компаній, але вести справи виключно з великим бізнесом. Такому сценарію також сприяє можливість розіграти окремі ділянки спектра для роботи виключно приватних мереж між операторами, що спеціалізуються на будівництві та обслуговуванні NPN.

Приватний бізнес

У третьому сценарії будівництво приватних мобільних мереж беруть на себе самі організації, для роботи яких ці мережі призначені. Вони покладають на себе всі турботи про будівництво об’єктів інфраструктури, налагодження їх роботи, технічне обслуговування, ремонт, модернізацію і розширення ємності, а також отримання індивідуального частотного дозволу для їх роботи.

Для цього в структурі організації фактично має бути створено окремий підрозділ, що займається виключно мобільними мережами. Очевидно, що такі витрати можуть дозволити собі тільки справжні бізнес-імперії.

Звичайно ж головним питанням залишається не так значні витрати на будівництво приватних мобільних мереж, скільки отримання частотного дозволу від держави для їх роботи.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button