Softnews

Нова вразливість для смартфонів на Android: як уникнути та “вилікувати” гаджет

Незважаючи на те що баги – це начебто звичайне явище для будь-якого програмного продукту, вважається хорошим тоном не допускати, щоб користувачі з ними стикалися. Незалежно від ступеня критичності бага або уразливості, їх намагаються виправляти якнайшвидше – хоч в якості щомісячного патчу безпеки, хоч в складі системного оновлення Google Play.


Інша справа, що виправлення в більшості випадків добираються тільки до нових пристроїв, а старі виробники і сама Google, як правило, це ігнорують. Через це нехтування «вбити» їх можуть навіть звичайні на вигляд картинки.

Одним з найбільш серйозних багів, які можуть пошкодити Android-смартфон, є так званий баг фонового малюнка. Він полягає в несумісності колірних просторів. Тому, якщо встановити малюнок, налаштований на використання RGB-гами, тоді як більшість апаратів налаштовані на sRGB, може статися внутрішній конфлікт. Через це екран може почати включатися і гаснути незалежно від волі користувача, не дозволяючи щось зробити з пристроєм, наприклад, ввести його в безпечний режим або скинути.

Чому на екрані нічого і не реагує на дотики

Екран вимикається сам по собі? Можливо, справа в зображенні

Проблема самовільного включення і відключення підсвічування екрану відбувається тільки в тому випадку, якщо встановити малюнок з RGB-гамою на робочий стіл. В інших ситуаціях, навіть якщо зображення завантажене в пам’ять пристрою, нічого критичного не станеться. Це пов’язано з особливостями налаштування Android, через що встановлений на робочий стіл малюнок стає наче частиною системи, яка, на жаль, не має більше сил його обробити, і починає намагатися перезавантажитися, але нічого не змінюється.

Само собою, немає жодних проблем з тим, щоб уберегти себе від умовно шкідливих картинок. Головне – не викачувати фонові зображення звідки попало. В Google Play є маса програм з картинками, які можна встановити на робочий стіл без ризику отримати на виході цеглину. Але найбезпечніше користуватися фірмовим рішенням Google під назвою «Шпалери». Там досить багато малюнків робочого столу, які задовольнять смаки найвимогливіших користувачів. А, що найголовніше, вони гарантовано безпечні.

Екран телефону вмикається і вимикається. Що робити

Втім, якщо ви все-таки зіткнулися з RGB-картинкою, яка спровокувала включення і відключення екрану, не даючи вам можливості скинути її, у вас є шанс врятувати гаджет. Шляхом його повного очищення і повернення до заводських налаштувань.

  • Перейдіть на сайт пошуку пристроїв;
  • Пройдіть авторизацію зі своїм обліковим записом Google;
Повернути смартфон до життя допоможе скидання даних через інструмент Find My Device
  • Натисніть кнопку Erase all content from device;
  • Підтвердіть видалення всіх даних з пристрою.

Безумовно, ви втратите всі дані, які накопичили за час використання свого смартфона. Однак в цьому немає нічого страшного, якщо ви заздалегідь вирішили створити резервну копію. В цьому випадку ви зможете відновити всю інформацію, яка була стерта. Наприклад, хмарне сховище Google One пропонує дуже зручний спосіб резервного копіювання та відновлення даних, для якого буде потрібно тільки обліковий запис Google, а оформляти платну підписку немає ніякої потреби, якщо ви витрачаєте максимум 15 ГБ.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Back to top button