Що небезпечніше: жити в будинку з мобільною станцією на даху або користуватися смартфоном?

Зараз на головній

В темі про шкоду стільникового зв’язку, яка постійно актуальна, наша улюблена приказка: все пізнається в порівнянні. Чому? Та тому що все в нашому житті шкідливо. Але шкода ця відносна. Наприклад з’їсти тістечко – шкідливо і зіпсований салат теж шкідливо. Ось тільки у випадку з солодким шкоду від одного зайвого десерту майже неможливо оцінити, а от зіпсований салат може обернутися харчовим отруєнням і не тільки.


Саме так і з мобільним зв’язком і шкодою від впливу радіохвиль на організм випромінювання. Як багато було гнівних коментарів під статтями, де ми розповідали, що мобільна станція на даху будинку – це безпечно. Але більшість коментаторів навіть і не здогадуються, що випромінювання від смартфона, отримане людиною за час написання одного коментаря в багато разів більше, ніж цілодобово працююча на даху станція. Не вірите? Давайте порахуємо разом.

У програмі для оцінки якості сигналу на кшталт “Мобільні вишки” або “Нетмонітор” можна побачити рівень сигналу від мобільної станції. Найчастіше це цифри в районі 80-100 dBm що при перекладі в звичні величини відповідає мільйонним часткам вата. Навіть встановлена ​​на даху або навпроти вікон станція рідко коли створює покриття в квартирах вище -40dBm – це 0.0000001 Вт.

Тепер згадаємо скільки може випромінювати смартфон в режимі передачі даних. У максимумі, коли покриття від мобільних станцій погане, потужність випромінювання в мережах 3G / 4G може досягати 23dBm – це 0,2 Вт. Але в такому режимі смартфон буде працювати лише в глухому лісі. Наприклад, у нас в офісі середня потужність випромінювання одного телефону становить 0 dBm або 0,001 Вт.

Це потужність випромінювання смартфона в мережі 3G. В 4G картина дуже схожа

Таким чином, навіть якщо взяти середню потужність випромінювання смартфона і максимальну від станції ми отримуємо різницю в рівнях сигналу між станцією і смартфоном – 10000 разів! На практиці, це означає, що 1 хвилина роботи в смартфоні відповідає 1 тижню життя поруч з працюючою станцією.

Навіть якщо ми врахуємо, що на станції може бути кілька операторів і кілька технологій, наприклад, 2G + 3G + 4G різниця все одно залишиться величезною. З іншого боку, і телефон може працювати з декількома технологіями передачі: Bluetooth, Wi-Fi, NFC і т.д.

Тому тим хто боїться випромінювання від мобільного зв’язку насамперед треба обмежити використання смартфона. Якщо почитати одну годину книгу, погуляти або позайматися спортом – це рівносильно рокові життя без працюючої поруч мобільної вишки. Бажаємо всім міцного здоров’я!

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,077Фанитак
497Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Українцям розповіли про цілі коротких дзвінків з невідомих номерів

Здійснювати короткі дзвінки з невідомих номерів, коли виклик триває всього кілька секунд, а потім дзвінок скидається, можуть як шахраї,...

Більше схожих статей