Стало відомо, чим насправді відрізняється Wi-Fi від Bluetooth

Зараз на головній

Що Wi-Fi, що Bluetooth є технологіями бездротового зв’язку і здатні з’єднати пристрої між собою. У цій публікації розповімо основні відмінності цих двох технологій.


Особливість підключення

Wi-Fi організовано з метою створення мережі між декількома пристроями, а також щоб не тягнути дроти по приміщенню.

Блютус заточений саме під з’єднання між двома пристроями, наприклад: комп’ютер і мишка, смартфон і навушники.

До того ж з’єднання по блютус відбувається набагато швидше, ніж по Wi-Fi. Bluetooth призначений як для епізодичного швидкого підключення, так і для тривалого (бездротова миша / клавіатура).

Радіус дії

На практиці радіус дії блютус не перевищує 20-30 метрів (в залежності від перешкод).

Потужності Wi-Fi ж вистачить для роботи в приміщеннях з перешкодами на відстані до 50 метрів (залежить від версії протоколу і звичайно ж пристроїв). А ось у випадку з блютус два пристрої повинні знаходитися максимально близько один до одного, щоб швидкість була хороша.

Bluetooth набагато простий в підключенні, а ось конфігурація мережі за допомогою Wi-Fi може бути складна для користувача. Блютус також менш безпечний, ніж Wi-Fi і зламати його набагато простіше.

Wi-Fi

Wi-Fi і Bluetooth іноді використовують однакові частоти, що може викликати проблеми при одночасному з’єднанні, але таке буває досить рідко.

У будь-якому сучасному смартфоні або ноутбуці обов’язково присутній і Wi-Fi і Bluetooth.

Висновок: дві абсолютно різні технології, але мають одну загальну особливість – з’єднання відбувається без проводів і з використанням радіоканалу.

Нагадаємо, що до того, як винайшли Bluetooth в смартфонах був інфрачервоний порт, до речі найнадійніший спосіб передачі інформації.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,078Фанитак
497Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Як зберегти заряд батареї на Android: відключаємо один з режимів

В налаштуваннях смартфона можна виявити чимало опцій, активація яких спрямована на зменшення витрати заряду акумулятора. Наприклад, вам самостійно вдасться...

Більше схожих статей