Чому мурахи ходять колами навколо iPhone

Зараз на головній

Вірусне відео, в якому мурахи починають ходити колами навколо «Айфона», як тільки він приймає вхідний дзвінок, в кінці минулого тижня знайшло друге дихання – як часто буває з вірусними роликами, його виклали в 2015 році, а знову згадали в 2018 році. На нову хвилю інтересу ми наводимо різні пояснення дивної поведінки комах і вибираємо з них саме правдоподібне.


Автори каналу ViralVideoLab , де відео вперше з’явилося, пояснюють цей кільцевий марш «електромагнітної хвилею» вхідного дзвінка, але що мається на увазі, ми не дуже розуміємо. Радіохвилі оточують нас (і мурах) постійно, і чому комахи зреагували саме на цей вхідний сигнал, а не на інші, здатні наповнити ефір, неясно.

Ентомолог з університету штату Нова Англія Найджел Ендрю (Nigel Andrew) вказує на те, що у мурашок є магнітні сенсори, які комахи використовують для орієнтації. Дійсно, деякі види ( наприклад , американські мурахи-листорізи Atta colombica ) орієнтуються по магнітному полю за допомогою органів, розташованих в вусиках. Але, по-перше, невідомо, який вид мурах марширує на відео, а по-друге, навряд чи смартфон створює коливання магнітного поля, здатні вплинути на поведінку мурах навіть потрібного виду.

Швидше за все, справа у феномені, який ми вже описували. Називається він «мурашиним кругом смерті» і полягає в тому, що мурахи – істоти, позбавлені зору – іноді заганяють самі себе в пастку нюху і системи хімічних сигналів. По дорозі до місця, де багато їжі, мурахи виділяють спеціальний сигнал, який повинен привернути до ситого місця родичів. Випадково потрапивши на власний такий слід, мураха починає ходити по колу, залишати ще більше пахучої речовини, на той же слід постають нові мурахи. Іноді в пастку потрапляють сотні і тисячі комах, а діаметр «мурашиних кіл» досягає сотень метрів. Можливо, з мурахами, які ходили навколо «Айфона», трапилася та сама біда, а формування кола випадково збіглося з дзвінком.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,087Фанитак
497Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Як швидко відписатися від настирливих листів на електронну пошту

Сьогодні поговоримо про те, як позбутися від спаму на електронну пошту від різних інтернет-магазинів та інших організацій. Електронна пошта сьогодні...

Більше схожих статей