Експерти назвали найбезпечніший месенджер в світі: Viber обігнав Telegram

Треба прочитати

22,086Фанитак
498Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Мессенджер Signal очолив рейтинг найбезпечніших месенджерів у світі, обігнавши Telegram і WhatsApp, йдеться в дослідженні компанії Artezio.


Аналітики Artezio провели комплексне тестування існуючих месенджерів на основі 50 критеріїв, в чек-лист увійшло більше 30 додатків для різних платформ. У підсумковий раунд тестування пройшли тільки месенджери з end-to-end encryption (наскрізне шифрування), які здатні забезпечити високий рівень захисту даних, що передаються. Тестування проводилося з упором на якість шифрування даних і надійність засобів захисту інформації. У дослідженні брали участь профільні фахівці та розробники програмних рішень з експертизою в області безпеки даних, уточнює компанія.

“До трійки найбільш безпечних месенджерів увійшли Signal, Wickr і Viber, який випередив Telegram. Мессенджер Signal як і раніше отримує високу оцінку експертів за якість протоколів шифрування, наявність двухфакторної ідентифікації, шифрування за умовчанням і готовність до розкриття персональних даних.

Заклики (глави компаній SpaceX і Tesla – ред.) Ілона Маска переходити на Signal виглядають обгрунтованими “, – йдеться в повідомленні Artezio.

Telegram зайняв четверте місце в рейтингу, iMessage від Apple – сьоме, а WhatsApp – останнє, восьме.

“Мессенджер від Facebook (WhatsApp – ред.) Зберігає місце в рейтингу найбезпечніших браузерів, навіть незважаючи на скандал з оновленою угодою. Експерти і раніше вказували на те, що месенджер передає всю інформацію Facebook. Однак нова користувацька угода мала змусити ділиться даними користувачів, які раніше явним порядком заборонили це робити. Месенджери Facebook експерти не рекомендують використовувати для ділового листування або відправки приватної інформації “, – йдеться в повідомленні.

“Не дивлячись на очікування, Telegram продовжує втрачати позиції в рейтингу безпечних додатків для комунікації. Раніше він випереджав Viber, однак за підсумками актуального тестування поступився розробці компанії Rakuten”, – додали аналітики.

Експерти відзначають значне поліпшення якості захисту даних у популярних месенджерів. “Однак експертів турбує уповільнення процесу розробки незалежних рішень, які могли б використовувати нові підходи та інструменти для забезпечення безпеки даних і конфіденційності листування“, – йдеться в повідомленні.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Останні новини

Названа причина резкого подорожания интернета в Украине

Интернет в нашей стране может резко подорожать, прогнозирует Александр Федиенко, глава комитета цифровой и смарт-инфраструктуры Верховной рады Украины. Какой...

Більше схожих статей