Hardnews

Названі п’ять небезпек “розумного” будинку

Чим “розумнішими” стає будинок, тим більше шансів, що його можуть зламати хакери. Фахівці назвав п’ять головних небезпек “розумного будинку”.


Перша. DDoS-атаки (одночасне відправлення величезного числа запитів з різних адрес з метою вивести з ладу сервер або механізм) вже давно стали промисловою платною послугою в чорному секторі інтернету. І використовуються для таких послуг як раз потужності “зомбованих” розумних пристроїв, на які віддалено без відома власника встановлюється бекдор, в потрібний момент активується і спрямовує всі свої потужності не на корисну діяльність, а на атаку, наприклад, “розумного холодильника”.

Друга. Майнінг в минулому році пішов на спад, проте тепер, зі зростанням курсу основних криптовалют, він знову може увійти в моду. Принцип тут такий же, як і з ботнетом, тільки вірус інший: він сидить в тлі і змушує смарт-ТВ, телефон або ноутбук добувати криптогроші для невідомого зловмисника на іншому кінці світу.

Третя. Саме “традиційне” і неприємне, що може трапитися: зараження екосистеми троянським ПЗ. В цьому випадку троян рано чи пізно добереться і до вашого телефону, ноутбука, а там вже рукою подати до крадіжки особистих фотографій, платежів або сканів документів, якщо ваші пристрої не захищені антивірусом або давно не оновлювалися.

Четверта. Ще дві небезпеки пов’язані не з хакерами, а з самими пристроями “розумного будинку”. Теоретично виробник (точніше його недобросовісний співробітник) може залишити собі бекдор і стежити за вашим “розумним будинком” без вашого відома. Такі випадки непоодинокі, але вони траплялися. Наприклад, в січні визнали винним технічного співробітника американської компанії ADT, який підглядав за людьми через розумні камери спостереження.

П’ята. Нарешті, зовсім точно періодично збирають інформацію про те, що чують, голосові помічники (розумні колонки). Надалі цю інформацію обробляють автоматично, щоб підвищити розпізнавання фраз штучним інтелектом.

🔥 КОМЕНТАРІ

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Киевстар предлагает получить на счет до 1200 гривен всем желающим

В минуле

Чому смартфони починають гальмувати з часом і як цього уникнути

В майбутнє

Також буде цікаво


Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами користування сайтом. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.


cackle