Бізнес та акції

Як Apple обдурила всіх покупців iPhone

Після відмови від поставки навушників в комплекті з iPhone компанія Apple пішла далі і перестала поставляти ще і адаптери живлення. І якщо навушники були скоріше приємним бонусом, ніж життєвою необхідністю, то без повноцінного зарядного пристрою користувачі відчувають масу незручностей.


Apple аргументувала свій вчинок бажанням захистити екологію і не поставляти “непотрібні” аксесуари, які і так є у кожного користувача iPhone. Однак на ділі позиція компанії виявляється не такою безкорисливою.

Чому Apple відмовилася від постачання адаптерів живлення в комплекті з iPhone?

Головним аргументом, який використовує Apple в якості причини відмови, є захист екології. Видалення адаптерів дозволяє скоротити кількість електронних відходів, уникнувши при цьому зайвого виробництва пластика, а також скоротивши вуглецевий слід при доставці кожного нового iPhone.

Apple стверджує, що відмова від поставки адаптерів зменшить виробничі відходи і численні викиди при транспортуванні смартфонів. Виготовляючи меншу кількість адаптерів живлення, компанія також уникне зайвого видобутку і використання металів.

Як інший аргумент компанія використовує той факт, що менша упаковка для смартфона, в яку не потрібно намагатися вмістити ще й адаптер, дозволить постачати в рази більше товарів. За словами Apple, через компактність упаковки на вантажний піддон стало поміщатися на 70% більше iPhone, ніж у старих упаковках з адаптером і навушниками.

Але якщо подивитися на цю фотографії, буде складно знайти турботу про екологію:

Що сталося після відмови від поставки адаптерів насправді?

Apple все ще постачає кабель USB-C – Lightning, однак без адаптера зарядити смартфон складно. Компанія залишається впевнена, що у старих користувачів iPhone вже є адаптер, а нові користувачі зможуть придбати їх окремо.

Однак для покупців ситуація виявилася не такою простою. У більшості великих мереж, що спеціалізуються на продажу смартфонів і аксесуарів до них, адаптери для iPhone відсутні – їх розкупили. Щоб їх придбати, користувачам доводилося шукати офіційні магазини Apple і вже там купувати зарядний пристрій.

Не дивно, що після відмови від поставки адаптерів живлення в комплекті їх продажі зросли на сотні відсотків. У той же час ціна iPhone, в якому відсутні як навушники, так і зарядний пристрій, нижче не стала. За рахунок більш компактної упаковки компанія скоротила транспортні витрати і в рази збільшила обсяг продажів смартфонів, що безпосередньо вплинуло на збільшення прибутку. Однак для користувачів це обернулося лише додатковими проблемами і витратами.

Для користувачів iPhone, у яких залишилися адаптери від попередніх моделей, Apple також не ввела ніяких заохочувальних заходів. Компанія не висвітлює той факт, що використання старих адаптерів може вплинути на безпеку і ефективність процесу зарядки. Не був запущений проект утилізації старих адаптерів, що дозволило б клієнтам позбутися від них і придбати нові зарядні пристрої безкоштовно або зі знижкою.

Простіше кажучи, скоротивши виготовлення зарядних пристроїв, компанія Apple поставила клієнтів перед вибором: на свій страх і ризик використовувати старий адаптер, який може бути не так ефективний і безпечний, або придбати новий за додаткову плату.

🔥 КОМЕНТАРІ

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Найпотужніші смартфони з цінником який не перевищує і 3500 гривень

В минуле

Названо спосіб знайти будь-який телефон без геолокації

В майбутнє

Також буде цікаво


Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами користування сайтом. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.


cackle