Hardnews

Комп’ютер vs PlayStation 5 – який ПК може зрівнятися з консоллю в продуктивності?

PlayStation 5

Експерти вирішили порівняти ТОП-ові ігрові комп’ютери з PlayStation 5, тестуючи їх на недавньому релізі Ubisoft Assassin’s Creed Valhalla. З’ясувалося, що ігровий комп’ютер може досягти показників консолі нового покоління, але збір подібного пристрою «влетить в копієчку».


Варто зауважити, що зараз вкрай складно зробити подібні тести через дефіцит грального обладнання. В кінці 2020 року постачальників ігрових ПК і консолей захлеснув попит і невдоволення фанатів, від замовлень яких заводи-виробники увійшли в авральний режим. Попит на PlayStation 5 виявився настільки високим, що замовлень доводиться чекати по кілька місяців. Зараз на черзі стоять геймери, які попередньо купили PS5 ще у вересні. Через подібну плутанину деякі магазини непогано «наварили», піднімаючи ціни на консолі в півтора рази.

Та ж ситуація відбувається і з відеокартами на ПК. Проблема спостерігається з AMD RX 6xxx і Nvidia RTX 30xx, які просто неможливо знайти в продажу. Тому для тесту експерти з Digital Foundry використовували інші карти – RTX 3060 Ti і GeForce RTX 2080. Для того, щоб решта обладнання розкрила потенціал карток на повну, комп’ютер був укомплектований швидким SSD-накопичувачем, 20 ГБ оперативної пам’яті і потужним процесором, все це помістили на материнську плату відповідного рівня.

У підсумку вийшло досягти приблизно рівної картинки, при цьому на консолі було виставлено динамічне розширення 1440p-4K, а на ПК дана опція прирівнювалася всього до 1440p. Assassin’s Creed Valhalla відмінно запустилася на зазначеному ПК і PlayStation 5 в приблизно однаковій якості. Тільки ось «пекарям» доведеться викласти кругленьку суму за свій комп’ютер – тільки відеокарта RTX 3060 Ti обійдеться в чотирнадцять з половиною тисяч гривень, причому цю ціну ще потрібно пошукати. А PS в зборі буде коштувати 17 9999 гривень, причому докуповувати до неї нічого не потрібно.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

WhatsApp видалить “незгодних” користувачів

В минуле

Apple визнала проблему з зарядкою iPhone

В майбутнє

Також буде цікаво