Hardnews

Влада обіцяє впровадження 5G в 2021 році навіть з урахуванням складнощів

Мобільна вишка
Мобільна вишка

Представник української влади запевнив жителів країни про те, що вишки 5G будуть будуватися в 2021 році. В цей же час контролюючі органи почнуть видавати ліцензії мобільним операторам на право використовувати це обладнання.


Михайло Федоров, глава Мінціфри, запевнив громадян в тому, що 5G-інтернет буде проводитися найближчим часом – вже у 2021 році на території країни з’являться вишки під обладнання. Ніякі проблеми, які вже з’явилися на горизонті, не завадять запровадженню в Україні системи високошвидкісного зв’язку. А поки ведеться підготовка до реалізації планів, влада займатиметься просвітницькою діяльністю, розповідаючи мешканцям країни про те, навіщо вводиться ця дорогуща програма, коли з бізнесу виживають останні копійки під приводом відсутності бюджету.

Як би там не було, Федоров впевнений, що до кінця 2021 року оператори зв’язку вже отримають ліцензії на продаж послуг 5G-інтернету. Втім, всі його ухильні обіцянки розбиваються об кам’яну впевненість експертів, що найближчим часом українцям 5G не світить. Причин багато, одна з них криється в відсталості наших інформаційних мереж від європейських і азіатських аналогів. Якщо в Китаї в більшій частини міст 5G-покриття вже функціонує, то наші оператори досі розвивають технології 4G, а в деяких регіонах країни – 3G. При цьому серед великих компаній-постачальників зв’язку працює негласне правило – після закінчення розвитку певної технології повинно пройти 5 років до впровадження нового покоління. За цей час нововведення «відіб’ються» фінансово, а отримані дивіденди можна вкласти в наступну версію покриття. Тому, вважають експерти, нам не варто чекати 5G раніше 2025 року.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Redmi планує випустити черговий Note 9

В минуле

В Україні можуть виникнути проблеми з 4G інтернетом

В майбутнє

Також буде цікаво